1. HABERLER

  2. HABER

  3. MAVİ MARMARA

  4. Kardeşlerimizin Direnişi İşgalcileri Şok Etti
Kardeşlerimizin Direnişi İşgalcileri Şok Etti

Kardeşlerimizin Direnişi İşgalcileri Şok Etti

İnsani yardım gemilerine saldıran askerlerden yaralı olan Siyonist Yüzbaşı R., tedavi edildiği hastanede gördükleri direnişle ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

02 Haziran 2010 Çarşamba 00:04A+A-

Haaretz gazetesinin haberine göre, Pazartesi sabaha karşı, uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak Mavi Marmara başta olmak üzere insani yardım gemilerine saldıran askerlerden yaralı olan siyonist Yüzbaşı R., tedavi edildiği hastanede, Mavi Marmara'da karşılaştıkları direnişle ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

Kendilerini savunmak için ateş açtıklarını öne süren yaralı İsrail askeri, gemiye indirilen her komandonun başına en az beş yardım gönüllüsünün koştuğunu ve inen her komandonun ciddi şekilde darp edildiğini öne sürdü.

Direniş beklediklerini, ancak silahlı komandolara karşı bu kadar sert ve cüretkar bir saldırı beklemediklerini ifade eden işgalci Yüzbaşı, her taraftan saldırıldığını ve gemiyi ele geçirmek için direnişçilere rastgele ateş açtıklarını itiraf etti.

Güvenlik gerekçesiyle ismi açıklanmayan Yüzbaşı rütbesinde R., iki komandonun halatlardan inmeden direnişçiler tarafından alınarak alt güverteye atıldığını iddia etti.

Haya'da bulunan Rambam hastanesinde tedavisi süren Yüzbaşı R.,gemiye giren her komandonun sert mukavemet gösteren bir ekip tarafından karşılandığını ve gemiyi ele geçiren askerler dahil olmak üzere direnişle karşılaşmayan ve darp edilmeyen asker olmadığını öne sürdü.

Kendisinin de gemiye iner inmez dört Türkiyeli direnişçi tarafından karşılandığını ve bir süre direndikten sonra yaralı olarak gemiden helikopterle alındığını söyledi.

Alt güverteye atıldığını da söyleyen Yüzbaşı, çok sayıda askerin de suya atlayarak insani yardım gönüllülerinden kurtulduğunu dile getirdi.

Silahsız direnişe karşı neden silahla karşılık verdiklerini açıklamayan Yüzbaşı, suya atlayarak kurtulan çok sayıda askerin, korkuyla Zodiac botlara çıktığını ve İsrail askerlerinin silahsız insanların cüretkar saldırıları karşısında şok yaşadığını açıkladı. 

İşte kardeşlerimizin direnişi sonucunda Siyonist yüzbaşının geldiği hal:

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT