1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Kardeş Yapan Müslümanlıktır, Laiklik Değil!”
“Kardeş Yapan Müslümanlıktır, Laiklik Değil!”

“Kardeş Yapan Müslümanlıktır, Laiklik Değil!”

Bitlis'in Güroymak (Norşin) ilçesinde halka 'Norşinliler' diye seslenen Bülent Arınç, "Bizi kardeş yapan Müslümanlıktır, laiklik değil!" dedi.

11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:06A+A-

Bülent Arınç'ın, konuşmasında Güroymak'tan bahsederken, buranın eski adı olan 'Norşin'i kullanması dikkat çekti.

Uçakla Muş Havaalanı'na gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç, buradan karayoluyla Bitlis'in Güroymak (eski adıyla Norşin) ilçesine geçti.

Güroymaklılara "Norşinliler" diye seslenen Arınç, ülkede barış ve kardeşlik istediklerini söyledi.

AK Parti'nin iktidardaki 3'üncü dönemini yaşadığına dikkat çeken Arınç, "Bu dönem bizim için ustalık dönemi. Şimdiye kadar yaptığımız hizmetlerin 3- 5 katını yapacağız. Bütün partilere saygılıyız. Bizim milletvekili adaylarımız iktidar partisinin adayları olarak seçmenden oy isteyecek. İsteğimiz memleketimizde kavga olmamasıdır. AK Parti seçimden başarısız bile çıksa biz milletimize küsmeyeceğiz" dedi.

Güroymak'ın kendileri için önemli bir yer olduğuna dikkat çeken Arınç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Burası mübarek bir yerdir. Buraya hizmet etmek bizim ibadetimizdir. Türkiye kalkınıyor. Türkiye büyüme hızında dünyada ilkler arasındadır. Milli gelirimiz artacak. Biz de devletimizin imkânlarını halkımıza sunacağız. Biz ülkede ideoloji kavgası istemiyoruz. Gönlümüzden geçen hizmeti ne CHP ne MHP ne de bağımsızlar yerine getirebilir.

Bin yıldan beridir bu topraklarda yaşayanları bir birine kırmak isteyenler var. Ülkede kaos çıkaranlar, sokakları yangın yerine çevirenler, 'Burada benim hakkım var' diyenler başarılı olmazlar. Bu bölgede etnik köken neyi gerektiriyorsa onu yaşamalıdır. Çeşitli dillerde TV ve radyo kanalları 24 saat yayın yapıyor. Bu bölgede uzun yıllardır süren OHAL bizim iktidarımızda kaldırıldı. Bu bölgenin kalkınması için sizlerinde talepleri olacaktır. Biz bunu yerine getireceğiz. Bizi kardeş yapan Müslümanlıktır, laiklik değildir."

Kaynak: CNN TÜRK

HABERE YORUM KAT