1. HABERLER

  2. HABER

  3. Karayılan'la İlgili Farklı Açıklamalar
Karayılanla İlgili Farklı Açıklamalar

Karayılan'la İlgili Farklı Açıklamalar

Bülent Arınç, İran'ın Karayılan'ı yakaladığı ve serbest bıraktığı iddialarını doğrulayan bir ifade kullanmadığını açıkladı.

11 Ekim 2011 Salı 13:37A+A-

Basında çıkan "İran Karayılan'ı yakalayıp bıraktı" haberi Ankara'da günün konusu oldu. Gazeteciler bu sorunun yanıtını ararken AK Parti'nin 3 önemli isminden 3 farklı açıklama geldi.

İlk olarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan hükümet sözcüsü Bülent Arınç'ın Karayılan'la ilgili iddiaları doğruladığı bilgisi geldi. Ancak  Arınç, hemen ardından yaptığı yazılı açıklamada Murat Karayılan'ın yakalandığına ilişkin iddiaların gerçek olduğu yönünde kendisine atfen basında yer alan haberlerin "gerçeği yansıtmadığını" söyledi.

Bülent Arınç, Karayılan'ın İran tarafından yakalandığı, ancak daha sonra serbest bırakıldığı şeklindeki iddiaların kendisi tarafından "doğrulandığı" yönündeki haberlerin yalan olduğunu, kendisinin böyle bir açıklama yapmadığını kaydetti.

BAKAN YILMAZ: TEMKİNLİ YAKLAŞMAK GEREK

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Murat Karayılan'ın yakalandığı, daha sonra bırakıldığına ilişkin haberleri, “İstihbarat birimleri açıklamadan inanmamak, temkinli yaklaşmak lazım” diye değerlendirdi.

İÇİŞLERİ BAKANI: ZAMANI GELİNCE AÇIKLARIZ

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise Karayılan'ın İran tarafından yakalanıp serbest bırakıldığı iddialarıyla ilgili olarak, "Vakti geldiğinde açıklarız" dedi.
 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum