1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Karamollaoğlu'ndan Almanya’daki cami baskınına tepki: Irkçılığın ve İslamofobi'nin tezahürü
Karamollaoğlu'ndan Almanya’daki cami baskınına tepki: Irkçılığın ve İslamofobi'nin tezahürü

Karamollaoğlu'ndan Almanya’daki cami baskınına tepki: Irkçılığın ve İslamofobi'nin tezahürü

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Berlin’de camiye yapılan polis baskınına tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Hoşgörü, uzlaşma ve bir arada yaşama ikliminden tamamen uzak bu saygısız hadiseyi şiddetle kınıyorum.” dedi.

24 Ekim 2020 Cumartesi 00:26A+A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Almanya’nın başkenti Berlin’deki Mevlana Camii’ne yapılan polis baskınına Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Camiye yapılan baskının Avrupa'da yükselen nefretin, ırkçılığın ve İslamofobi'nin bir tezahürü olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, “Hoşgörü, uzlaşma ve bir arada yaşama ikliminden tamamen uzak bu saygısız hadiseyi şiddetle kınıyorum” dedi. 

Karamollaoğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: 

Almanya'da Berlin Mevlana Camii’ne düzenlenen polis baskını ve bu baskın sırasında ortaya çıkan görüntüler ne yazık ki Avrupa'da yükselen nefretin, ırkçılığın ve İslamofobi'nin bir tezahürü olmuştur.

Çok net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki; Almanya'nın Müslümanların mukaddes değerlerini hiçe sayarak, bu şekilde saldırgan bir tavır sergilemesi, tarihe kara bir leke olarak geçecektir.

Hoşgörü, uzlaşma ve bir arada yaşama ikliminden tamamen uzak bu saygısız hadiseyi şiddetle kınıyor ve Almanya'nın yüzyıllar boyunca farklı dinlerin huzur içinde bir arada yaşama kültürüne sahip olduğu Anadolu'yu örnek almasını temenni ediyorum.

HABERE YORUM KAT