1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kanser hastası Filistinli, katil İsrail'in işkencelerini anlattı
Kanser hastası Filistinli, katil İsrail'in işkencelerini anlattı

Kanser hastası Filistinli, katil İsrail'in işkencelerini anlattı

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarının başlangıcından bu yana işgalci İsrail tarafından gözaltında tutulan ve yeni serbest bırakılan kanser hastası Muhammed Kahlout, işgal askerlerinin Filistinlilere yaptığı eziyetleri anlattı.

14 Haziran 2024 Cuma 10:00A+A-

Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail saldırılarının başlamasından bu yana işgalci İsrail güçleri tarafından gözaltında tutulan ve yeni serbest bırakılan kanser hastası Muhammed Kahlout, yaşadığı korkunç deneyimleri paylaştı.

Kahlout, gözaltı süresince maruz kaldığı insanlık dışı muameleleri anlatarak, Filistinlilerin karşılaştığı eziyetlere dikkat çekti.

“Ölü bir tavuk gibi torbaya koyup götürdüler”

Muhammed Kahlout, gözaltında yaşadığı dehşet verici anları şöyle ifade etti: “Geldiler ve sanki ölü bir tavukmuş gibi onu bir torbaya koyup götürdüler.” Bu sözleri, İsrail askerlerinin Filistinlilere uyguladığı zalim ve insanlık dışı muamelelerin bir yansıması olarak dikkat çekti.

Hastalık ve gözaltı

Kanser hastası olan Kahlout, sağlık durumunun gözaltı sırasında daha da kötüleştiğini belirtti. Tıbbi bakımdan yoksun bırakılan Kahlout, tedaviye erişiminin engellendiğini ve bu süreçte büyük acılar çektiğini söyledi. İşgalci güçlerin, hasta olan bir insanı bile böylesine kötü koşullarda tutması, uluslararası insan hakları ihlallerinin bir başka örneği olarak öne çıkıyor.

HABERE YORUM KAT