1. HABERLER

  2. HABER

  3. JİTEM'ci Albay Doğan: “Konuşursam…”
JİTEMci Albay Doğan: “Konuşursam…”

JİTEM'ci Albay Doğan: “Konuşursam…”

Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından emekli Albay Arif Doğan'a ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı gündemi sarstı.

18 Eylül 2010 Cumartesi 11:38A+A-

Dailymotion.com adlı internet sitesinde yayınlanan ses kaydında JİTEM'in eylemleriyle ilgili çarpıcı ayrıntılar yer alıyor. Doğan olduğu iddia edilen kişi, "JİTEM'i benden başka bilen yok. O benimle beraber gider. Ben JİTEM'im. Benim dediğim kanundur." ifadelerini kullanıyor.

Şahıs, söyleneni yapmayan JİTEM mensuplarının infaz edildiğini anlatıyor. Verilen emirlerin 'vatan için' olduğunu savunuyor, "Bak devlet tabirini de hiç kullanmıyorum." diyor.

Ses, 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'la Ankara'da olan görüşmelerini de anlatıyor. Ankara Oteli'nde olan bir görüşmeden bahsediyor. Yeşil'in doğrudan Genelkurmay Başkanı'na bağlı olduğunu söylüyor. Kendisinin Jandarma Genel Komutanı ve Genelkurmay Başkanı'ndan daha üstün olduğunu iddia ediyor. Şöyle diyor: "Bir tane albay aradı, piyade albay. 'Genel Komutanımız sizinle görüşmek istiyor müsait misiniz?' dedi. Ondan sonra gittim konuştum. Hemen 24 saatte telafi ettiler. Vallahi bir konuşmaya başlarsam dünya birbirine girer dedim." ifadelerini kullanıyor.

Bazı bilgileri sorulmasına rağmen Genelkurmay Başkanı'na bile aktarmadığını ifade ediyor. Onu pisliğe bulaştırmamak için bilgileri vermediğini savunuyor. JİTEM'in dönemin başbakanı Turgut Özal'dan habersiz hareket ettiğini aktarıyor. Muammer Güler'e yönelik hakaretlerin yer aldığı kayıtta, JİTEM'in siyasete olan "dayaklı müdahaleleri" anlatılıyor.

Örgütün karşısında olan delegelerin dövüldüğü vurgulanırken JİTEM'in yanında olan siyasiler için ise 'miğfer' oluşturulduğu belirtiliyor. Kaydın sonunda, "Beni bu devlet iki kez öldürdü. Daha ne yapacak?" ifadesi yer alıyor.

İŞTE SES KAYDININ TAM METNİ

İlk ve son, JİTEM'i benden başka bilen yok. O benimle beraber gider. Ben JİTEM'im. Ben olmadığıma göre benden başka kimseden emir almazlar.

Ben sadece kod adını biliyorum. Arşivi tutan başka bir kişidir. Çok değerli bir insan, savaşçıdır. Asker değilbunlar. Askerleri de var işinde de er değil yani. Rütbelilerde de var.

Herkes görevlendirilmiştir. Herkes görevini en az benim kadar bilir ama hepsini bilmez.

10 tane görevlendirme varsa dokuzunun ne olduğunu bilmezler. Birini bilir.

Yalnız benim dediğim kanundur. Ben unsurlar içinde birini çağırıp bunu niye böyle yaptın dediğim zaman sadece özür diler, ben yapmadım diyeni öldürtürüm.

Çünkü bu vatan için bu toprak için geleceğinde geçmişinde ve hâzırdaki durumunda ihtiyacı vardır. Bak 'Devlet' tabirini de hiç kullanmıyorum.

Bir gün bakanlarla milletvekilleri ile oturuyor. Ankara Oteli'nde altta. Ben üst kata çıktım. Bir şerefsiz or...pu çocuğu var. O benim yanıma gelirdi. Yeşil yani Mahmut oturup konuşuyoruz.

....

Sayın Birinci Başkan'a söyleyin Arif Doğan'ın ölüsü de dirisi de tehlikelidir. Bana dedi ki Genel Komutan seninle görüşmek istiyor.

Arif dedim sen artık bu yolun yolcususun,

- 'Gelmiyorum' dedim.

-Lan oğlum manyakmısın?

-Ne manyağı oğlum? Siz manyaksınız. Beni Jandarma Genel Komutanı, Genelkurmay Başkanı ne ırgalar. Bana ne? Dedim ya.

- Emir subayı arasın gelir misiniz?

-Böyle böyle desin ondan sonra düşüneyim.

Vallah bir tane albay aradı piyade albay. 'Genel Komutanımız sizinle görüşmek istiyor müsait misiniz?'

Ondan sonra gittim konuştum. Hemen 24 saatte telafi ettiler. Vallaha dedim konuşmaya başlasam dünya birbirine girer.

GENELKURMAY'A AYRINTILI BİLGİ VERMEZDİM

Bilinmesi icap eden bilgi ise veririm. Ama bilgi değilse, 'Arif şu nasıl?' siz bilmeyin daha iyi, 'Lan manyak mısın oğlum?' dedi. Baksana ben orgeneralim, sen..' dedi 'Yarbaysın ben Genelkurmay Başkanı'yım', 'Bana ne, ne olursan ol komutanım' dedim. Her şeyden önce insansın. Seni dedim pisliğe ne bulaştırayım...

SURİYE'DE OPERASYON YAPTIK, ÖZAL ÖCALANI ALAMADI

Cemşeref'te (Suriye'de bir kent) dün bir patlama oldu, 75 PKK'lı öldü. 15 ev havaya uçuruldu. Herkes merak ediyor. Biz tabi bildirileri oraya attık Müslüman Kardeş'in. Turgut Özal şeyin yanındaymış, Hafız Esad'ın, şeyi istemeye gitmiş Öcalan'ı. Demiş ki tercümana Sayın Esad diyor ki 'Sayın Başbakana söyleyin önce Müslüman Kardeşler'i bize teslim etsin. Biz de Abdullah Öcalan'ı teslim etmeye çalışırız. Daha 75 kişimiz Cemşeref köyünde 2 saat önce öldü. Şey'in haberi yok tabii; başbakan'ın (Özal)...

ÖZAL BİZİM İÇİN'BU ADAMLAR NEREDEN EMİR ALIYOR' DEDİ...

Mit Diyarbakır bölge Müdürü onunla berabermiş. Sormuş, yav demiş, 'Bu nedir başkan. Benden habersiz bir şey mi yaptınız.' Efendim demiş, 'Ben özel telefonla bir görüşeyim, ondan sonra sizi bilgilendireyim sizi demiş.

- Efendim, JİTEM misilleme yapmış

- Ne misillemesi?

- Ceylanpınar'ı basıp, 200 tane ineğin, süt ineğinin memeleri kesilmişti. Onun misillemesi bu.

- Allah Allah, nereden emir alıyor bu adamlar...

JİTEMİN SİYASETE 'DAYAKLI' MÜDAHALESİ

Köpek Muammer Güler. Niğde'de alay komutanıydım. Bu vali olarak geldi. Valiliğin 'V' harfini bilmez. O valiliği benden öğrendi. Benim yanımda olduğu müddetçe bütün siyasilere bakanlar da dâhil, miğfer oluşturdum.

Dedim 'buna dokunursanız vallaha billaha bulunduğunuz yerdeki delegelerinizi öldürtürüm. Size oy verdirtmem'. O kadar kolladım korudum onu. 'Ya komutanım çok üzerime geliyor milletvekilleri' derdi.

Haa öyle mi? Açıyordum telefonu bölük komutanına. 'Hemen şu milletvekiline tebligat yapın. Ben yarın bekliyorum onu. Tıppış tıpış geliyorlardı. Gelmesinler anasını satayım.

Hemen çıkarırdım özel ekip. Başlardım onun delege listesinden adamları dövdürtmeye. 'Yav komutanım ne için yapıyorsunuz' falan diyenlere de dedirtiyordum ki, 'Oğlum, milletvekili sizden böyle böyle kötülük görmüş, komutana rica etmiş, biz de onun emrini yerine getiriyoruz.' Bir daha oy verirler mi? Bunlar JİTEM taktiğidir. Dinsizin hakkından imansız gelir yani.

AK PARTİ'YE OY VERECEK KADAR YOBAZ DEĞİLİM

Yobaz değilim, 50 sene gelsem AK Parti'ye 'dindar' diye oy vermem. TC'nin devletin %80'i Kavat olmuş, yalancı, hırsız, or...puluk yapıyor. Pez...lik yapıyor bunlar. Yalancılar, sahtekârlar.

BU DEVLER 20 SENEDİR KAVATLARIN DEVLETİ

Ben bu devlete 20 senedir kavatların devleti diyorum Atatürk'ün devleti değil bu devlet. PKK'nin dediği gibi, PKK 'TECE' der, Türkiye Cumhuriyeti demez. Benim çekindiğim bir şey yok.

Beni bu kavat devlet iki defa öldür, onun için daha ne yapacak? Öbür dünyaya gidip geliyorum.

(Kaynak: Habervaktim)

HABERE YORUM KAT