1. HABERLER

  2. HABER

  3. İzmir'de Merkezi Ezan Rezaleti (Video)
İzmirde Merkezi Ezan Rezaleti (Video)

İzmir'de Merkezi Ezan Rezaleti (Video)

İzmir'de dün akşam ezanında tüm camilerde aynı anda şarkı çalmaya başladı. Bazı camilerde imamların fark etmesi üzerine yayın kesilirken, birçok yerde şarkı yayını devam etti.

19 Haziran 2011 Pazar 11:00A+A-

Merkezi ezan sistemi tüm tepkilere rağmen devam ederken, İzmir'de yaşanan son olay sistemin yanlışlığını bir kez daha ortaya koydu. 

Dün akşam ezanında tüm camilerde aynı anda şarkı çalmaya başladı. Durumu fark eden imamlar yayını hemen keserken, bir çok yerde şarkı yayını sürdü. Merkezi ezanın çaldığı camide ise durumun fark edilmemesi ve yayına devam edilmesi tepkilere neden oldu. 

Yaşanan duruma tepki gösteren Mustafa Şani adlı esnaf, bunun İzmir'de yaşanmasının dikkat çekici olduğunu belirterek, Bir diğer nokta ise buradaki camii görevlisi bu rezaleti fark edip cihazı kapatıyor ama diğer camilerden türkü sesi yine devam ediyor. Başka camideki bir görevli bunu fark ediyor da, merkezi sistemden görevli kişi nasıl oluyor da fark etmiyor. Ya da İzmir'de bilinçli bir şekilde camiiler farklı bir amaç için kullanılmaya mı çalışılıyor" sözleriyle tepkisini dile getirdi. 

Bu duruma tepki gösteren halk, merkezi ezan sisteminin artık kalkması gerektiğini dile getirerek, "Yetkililer bu sistemin kalkması için daha neyin veya nelerin yaşanmasını bekliyor?" Diye sordu. (Ersin Arslan - İLKHA)

Kod degistirildi

HABERE YORUM KAT

1 Yorum