1. HABERLER

  2. HABER

  3. İzmir’de Çocuklara Misyonerlik Hizmeti!
İzmir’de Çocuklara Misyonerlik Hizmeti!

İzmir’de Çocuklara Misyonerlik Hizmeti!

Başörtüsü yasakçısı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, çocukları misyonerlere teslim ettiğini söyleyen AKP’li Hasgür, çarpıcı iddialarda bulundu.

17 Şubat 2011 Perşembe 10:57A+A-

AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Hasgür, Konak ilçesi Gültepe Semt Merkezi'nde, ilköğretim öğrencilere yönelik misyonerlik faaliyeti yapıldığını iddia etti. Hasgür, geçen hafta gündeme gelen olayla ilgili bir açıklama yaparak, "Birçok öğrenci, 11 Şubat'ta başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun yaptığı İzmir Kent Konseyi ile Işık Kilisesi'nin ortaklaşa düzenlediği organizasyona davet ediliyor. Yer, Konak Belediyesi'ne ait Gültepe Semt Merkezi. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle ücretsiz taşınıyor." dedi.

Her şey ilk bakışta eğitici öğretici bir faaliyetin parçası gibi görünse de asıl gayenin başka olduğunu savunan Milletvekili Hasgür, "Okuma bilincini geliştirme bahanesiyle Hristiyanlık propagandası yapan Kucak Yayıncılık'a ait dergi ve kitaplar dağıtılırken velilerin gözü önünde İncil'den bölümler okunuyor. Çocuk dergisinde, 'İsa Mesih bizler için Tanrı'nın mükemmel bir armağanıdır.' önsözü yer alıyor. Derginin 'Özdenetim' başlıklı bölümünde ise, 'Yüce Tanrı insanlara, yani bize bakarken üzülüp kızıyor. Luka ve Matta ayetlerini okuyun ve yıldızı boyayın.' ifadelerinin yer aldığı birçok bulmaca bulunuyor. Dergilerin yanısıra Hristiyan hikayelerinin anlatıldığı kitaplar da dağıtılıyor." şeklinde konuştu.

Laiklik ilkesini sadece İslâm dinine karşı savunan CHP'nin, söz konusu Hristiyanlık olunca sakınca görmediğini söyleyen İbrahim Hasgür, "Düşünce dünyası yeni gelişen çocuklarımıza Hristiyanlık propagandası yapılmasına aracı olmakta da bir sakınca görmüyor. Kendileri ne isterse yapabilir, neye isterlerse inanabilirler ancak 5-10 yaşlarındaki yavrularımızı misyonerlik faaliyetlerine kurban edemezler. Onları otobüslere doldurup propaganda dolu toplantılara taşıyamazlar. Sahip oldukları hiçbir unvan, onlara bu hakkı vermez." dedi.

Milletvekili Hasgür, çocukların adlarının içine "çağdaş" kelimesini koyarak göz boyamaya çalışan vakıf ve derneklerle birlikte hareket edilerek misyonerlere teslim edildiğini de öne sürdü ve "Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nu kınıyorum. Milletin gözünün içine baka baka misyonerlerle hareket etmek, çağdaşlığı Hristiyanlık sanan, laik deyince İslâm düşmanlığını algılayan ve bu algıyla başörtülü kızlarımıza paso vermemek için ayak direyen bu zihniyet ve bu başkan, en kısa sürede İzmir'in başından gitmelidir." diye konuştu. Fikri hür, vicdanı hür yöneticilerin görev yaptığı bir İzmir özlemi içinde oldukların belirten İbrahim Hasgür, "İnanıyorum ki İzmir halkı, yapılacak ilk seçimde bu misyonerlik taraftarlarına gereken cevabı verecektir." dedi. (Cihan)

HABERE YORUM KAT