1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsveç’te Başörtülü Küçük Kıza Saldırdılar
İsveç’te Başörtülü Küçük Kıza Saldırdılar

İsveç’te Başörtülü Küçük Kıza Saldırdılar

İsveç'in Lund şehrinde 13 yaşlarındaki başörtülü bir kızın, 2 genç tarafından saldırıya uğramasına Müslümanlar tepki gösterdi.

01 Ekim 2010 Cuma 10:30A+A-

Saldırı haberi, gazetelerin yanı sıra ulusal televizyon kanallarında geniş yer buldu.

Yabancı ve Müslüman düşmanı SD (İsveçli Demokratlar) ile Skåne Parti'nin yüksek oy aldığı bölgelerden Malmö çevresindeki Müslüman karşıtı tutum, mercek altına alınmaya başlandı.

Lund polisine intikal eden olay geçtiğimiz pazartesi günü meydana geldi. CİHAN'ın geçtiği habere göre olay şöyle gelişti: İsmi açıklanmayan Müslüman kız, okula giderken yolda yaşıtı olan 2 genç erkek, başörtülü kıza yaklaşıp sataşmaya, elbiselerini çekiştirmeye başladı. Daha sonra bu gençler kızın kazağını açıp karnını anahtarlarla çizdi. Daha sonra kızın pantolonunu çıkarmaya çalışan saldırganlar, kızın başörtüsünü de çıkardılar. Kendisini korumaya çalışan kız ayağı takılıp düştü ve yerdeyken de bu iki genç tarafından tekmelerle şiddetle dövüldü, kızın vücudundan kanlar gelmeye başlayınca dövmeyi bırakıp kaçtılar.

Hastaneye kaldırılan genç kızın şok içinde olduğu öğrenilirken, Lund Polis Şefi Stephan Söderholm; gençlerin bu saldırıyı kızın başörtüsünden dolayı yaptıklarını tespit ettiklerini ve bu durum çok ciddi olduğunu, buna okulun ciddiyetle ele alması gerektiğini açıkladı.

Okul genel müdürü, konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada; saldırıya uğrayan genç kız ve ailesiyle sürekli olarak irtibat halinde olduklarını ve bu olayın yeni olmadığını, başka gençlerin de aynı kız çocuğuna başörtüsünden dolayı rahatsızlık verdiklerini belirterek, mobninge karşı okullarında çalışmalar başlatacaklarını ekledi.

Saldırıda bulunan 13 yaşlarındaki gençlerin reşit olmadığı için polisin ve adli makamların henüz bir işlem yapamadığı ama bu iki genci Sosyal Büroya bildirdikleri öğrenildi.

HABERE YORUM KAT