1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstihbaratçı Paşadan Ergenekon İtirafları 2
İstihbaratçı Paşadan Ergenekon İtirafları 2

İstihbaratçı Paşadan Ergenekon İtirafları 2

Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma Başkanı Tümg. M. Mutlu Arıkan'a ait olduğu iddia edilen Ergenekon itiraflarının yer aldığı ikinci ses kaydı yayınlandı.

14 Temmuz 2011 Perşembe 13:22A+A-

Geçtiğimiz günlerde video paylaşım sitesi dailymotion'da Genelkurmay İstihbarata Karşı Koyma Başkanı M. Mutlu'ya ait olduğu iddia edilen bir ses kaydı düşmüştü.

O ses kaydında Tümg. Mutlu olduğu iddia edilen kişi Ergenekon soruşturmalarıyla ilgili itiraflarda bulunuyordu.

Yine Tümg. M. Mutlu Arıkan'a ait olduğu iddia edilen yeni bir ses kaydı bu kez youtube'a düştü. Bu ses kaydında da Ergenekon itirafları yer alıyor.

İşte youtube'da yayınlanan ses kaydı:

SES KAYDININ DÖKÜMÜ:

DURSUN ÇİÇEK’İN PLANLARININ BİZİM BİLGİSAYARLARDA HAZIRLANMASI TAM BİR REZALET

O BELGE YAKALANAN BELGE FOTOKOPİ VE İMZA AYNEN DURUYOR BELGENİN ÜZERİNDE. BİZDE, BİLGİSAYARDA HAZIRLANMIŞ. TAM BİR REZALET. YANİ KAÇ GÜNDÜR UĞRAŞIYOR ÇOCUKLAR. BENİM ÇOCUKLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE. VALLA BEN ANLAMADIM BU İŞİN SONU NE OLACAK?

BU BELGELERİ NASIL ÇIKARDIKLARINI ANLAYACAK BİR İSTİHABARATIMIZ YOK Kİ

YANİ BUNLARI NASIL AYARTIYORLAR, NASIL BULUYORLAR,  NASIL ÇIKARTIYORLAR ORTAYA? YAA BİZİM İSTİHBARAT DİYE BİR ŞEYİMİZ YOK. PAZARTESİYDİ GALİBA, PAZARTESİ GÜNÜ. MİT MÜSTEŞARINA KOMUTANLA GİTTİK BİZ. İSMAİL PAŞA İLE BEN GİTTİM. SALI GÜNÜ EMNİYET GENEL MÜDÜRÜNÜN YANINA GİTTİK.  ORDU EVİNİN YANINDAN ÇIKTIK. GELDİK KARARGÂHA.

YAPTIĞIMIZ FAALİYET 10 DAKİKA SONRA İNTERNET GAZETELERİNDE FLAŞ HABER OLUNCA “BİSMİLLAH” DEDİM.

ONDAN SONRA BEN BİR EMRİNİZ VAR MI DEDİM. YOK DEDİ. ODAMA GİRDİM. HADİ DEDİM, BİR İKİ SAATTİR YOKTUM. ŞU İNTERNETE BİR BAKAYIM NE VAR NEYOK? İNTERNETİ BİR AÇTIM. ŞOKKK. GENELKURMAY İSTİHABARAT BAŞKANI EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ. BİSMİLLAH DEDİM YAA. VALLAHİ BAK. YANİ ORDAN ÇIKIŞIMIZ VE  ODAYA GİRİŞİM 10 DAKİKAYI GEÇMEDİ. 10 DAKİKA GEÇMEDİ HAA. HİÇ ABARTMIYORUM.

İSMAİL PAŞA İLE ARAMDAKİ FARK BENİM İSTİHABARATÇI OLMAM

LAN ALLAH’TAN KORKUN DEDİM YAA.  BU KADAR MI DEDİM. MEDYANIN GÜCÜNE BAK YAA. ONDAN SONRA ARKADAŞLAR, GELİRKEN, İŞTE ORAYA GİTTİĞİMİ ÖĞRENENLER FALAN, HEP İSMAİL PAŞAMIN ADI GEÇİYORDU. SİZDEN KİMSE BAHSETMİYORDU, ÖZELLİKLE İLETİŞİM DAİRE BAŞKANLIĞINDAN. EEE İŞTE ARAMIZDAKİ FARK BU !!!!  BENDE DEDİM; HAYATTA İZİMİ,  ADIMI ÇIKARTMAM ORTAYA.

SAVCI ÇİÇEK DAVASINDAN BİRAZ DA KARACI GENERAL TUTUKLASIN Kİ BİZİMDE ÖNÜMÜZ AÇILSIN

 BİLİYORSUN İKİ TANE HAVACI GETİRTDİLER ORAYA, BİR TANE DENİZCİ GİTTİ. ŞEY ETCEKTİR SAVCI. BÖYLE BÖYLE BÖYLE DİYOR. İŞTE BİLMEM NE OLMUŞ DİYOR. NE DİYORSUNUZ DİYOR? YANİ ESASINDA ŞEYDE BEKLİYORUZ YANİ. ÖNÜMÜZDEKİ SENEDEN KARACILARDAN, AMA KORGENERAL OLSUN Kİ YER AÇILSIN. 

MİT VE EMNİYETLE ARAMIZI İYİ TUTMAMIZININ SEBEBİ; DÜŞMANA YAKIN OLMAZSAN ONUN NE YAPTIĞINDAN HABERDAR OLAMAZSIN PRENSİBİ GEREĞİDİR.

GÖREVE GELDİĞİMDEN BERİ ŞUNU SÖYLÜYORUM. DİYORUM Kİ BİZİM ÖĞRENDİĞİMİZ ALDIĞIMIZ EĞİTİM. ÖZEL KUVVETLERDEN DE BAŞLAYARAK. DÜŞMANINA NE KADAR UZAK DURURSAN, SOĞUK DURURSAN, O KADAR ÇOK ONUN NE YAPTIĞINI ANLAYAMAZSIN. ONUN İÇİN ÇOK YAKIN DURACAKSIN Kİ. NE YAPTIĞINI BİLECEKSİN. BAŞKA TÜRLÜ BİLEMEZSİN. ANLAYAMAZSIN. BÜTÜN BU ZİYARETLERİMİZ FALAN BİZİM BU KAPSAMDA YAPILAN İŞLEMLERDİR. YANİ MİT’E YAPTIĞIMIZ, EMNİYETE YAPTIĞIMIZ, JANDARMAYA GİTTİK ŞÖYLE YAPIN BÖYLE YAPIN, DİAOLOG KOPUKLUĞU OLMASIN. BİRBİRİNİZE SORUN. ÇÜNKÜ AÇIK  OLMAK ZORUNDAYIZ. BU GÜNE KADAR KAPALI OLDUK DA NE OLDU? BU İNSANLARI BİZ KENDİMİZE YAKLAŞTIRIP GÜVEN TELKİN ETMEK ZORUNDAYIZ. BU YÖNÜMÜZLE KARŞILIKLI. OLMAZ BAŞKA TÜRLÜ.


İSTİHBARATÇI PAŞA'DAN ERGENEKON İTİRAFLARI - 1

Daha önce dailymotion'a düşen ilk ses kaydı:

KARAKUVVETLERİ İSTİHBARATA KARŞI KOYMA (İKK) BAŞKANI M.MUTLU ARIKAN: BU KADAR BELGE NEDEN ERUYGUR’DA, TOLON’DA VAR DA BENDE YOK

2. İDDİANAMENİN EKLERİ HANGİ KLASÖRDE NE VAR İÇİNDE NE VAR, HEPSİNİ ŞİMDİ ŞEY YAPIYORUZ. BÜYÜK ORANDA YANİ BİZİM BİLMEDİĞİMİZ HİÇBİRŞEY YOK İÇERİSİNDE. İDDİANAMENİN İÇERİSİNDE GEÇENLERİ ZATEN EK OLARAK KOYMUŞ.

BU KADAR DOKÜMAN, BU KADAR ŞEY BİLGİ BELGE NEDEN TOPLANIR DA NE BİLEYİM İŞTE ŞENER ERUYGURUN BİLGİSAYARINDAN ÇIKAR. NE İŞİ VAR? NİYE HURŞİT TOLONUN BİLGİSAYARINDA DURUR BUNLAR. NİYE YANİ? NİYE BENDE YOK DA ONDA VAR.

O BELGELERİ BAŞKALARI KOYMUŞ DİYORSUNUZ E KARDEŞİM TELEFON GÖRÜŞMELERİNİDE Mİ BAŞKALARI YAPTI.

 YANİ, YAŞAR BÜYÜKANITLA İLGİLİ TOPLAMIŞ BİR SÜRÜ HASTANE EVRAKLARINI, HA BİR DE ŞU VAR TABİİ, BUNLAR BİZE AİT DEĞİL. BAŞKALARI KOYMUŞ. EE KARDEŞİM SANA AİT DEĞİL BAŞKALARI KOYMUŞ DA BİR DE TELEFON GÖRÜŞMELERİN VAR SENİN. ONLARI DA MI BAŞKALARI YAPTI. SENİN HİÇ GÖRÜŞMEMEN GEREKEN İNSANLARLA DA GÖRÜŞMÜŞSÜN YANİ.

HABERAL, ERUYGUR VE TOLONU  KULLANMIŞ. KENT OTELDE YEMEK YEMEĞİ BİZ BİLMİYOR MUYUZ

BEN ONU SÖYLÜYORUM. VALLAHİ DE BİLLAHİ DE BUNLAR SAF. VE BUNLARI HEP KANDIRMIŞ SİVİLLER. SAF BUNLAR YANİ KANDIRMIŞ DERKEN, KENDİ AMAÇLARI DOĞRULTUSUNDA KULLANMIŞLAR. YANİ ŞİMDİ BİZ ASOSYAL İNSANLAR MIYIZ? BİZ BİLMİYOR MUYUZ BİR KENT OTELE GİDİP BİLMEM NE YAPIP YEMEK YEMEYİ VEYA BİLMEM NEREYE GİDİP BİLMEM KİMLE BERABER OTURMAYI?

YAŞAR BÜYÜKANIT’IN BELGELERİNİ BİLGİSAYARINDA SAKLAMIŞ, SALAK!!!

YAŞAR BÜYÜKANITLA İLGİLİ NE KADAR HASTANEYE GİTMİŞSE, BÜTÜN HASTANE KAYITLARI NE KADAR İŞTE İLAÇ ALMIŞSA,  O İLAÇLAR TEK TEK GÜN GÜN KAYITLAR TUTMUŞLAR. HURŞİT TOLONDAN ÇIKIYOR BUNLAR. İFADESİNİ OKUYORUM. İFADESİNDE SORUYORLAR PEKİ BU BELGELERİ NİÇİN TOPLADINIZ? NEYDİ AMACINIZ. EMİR SUBAYIM FİLAN ŞEY YAPMIŞTIR DİYOR. EĞER BANA BİR YERDEN E-MAİLLE FİLAN GELMİŞSE O DA BİLGİSAYARIMI DÜZENLEMİŞTİR DİYOR.

YAŞAR BÜYÜKANITIN BALDIZI KOCASINI ÖLDÜRMÜŞ VE BÜTÜN BU ADLİ İŞLEMLER,  ŞEYDE. İNSANLARIN BİLGİSAYARLARINDA. YAŞAR BÜYÜKANITIN EŞİ KİMİNLE SAMİMİYMİŞ. SALAK NE GEREK VAR.

GİZLİLİK GEREKÇESİ İLE BAZI ERGENEKON BELGELERİNİ İDDİANAME EKLERİNDEN ÇIKARTTIK. DAHA NELER VAR NELER

BAK İDDİANAMENİN EKLERİNE BİR SÜRÜ TUTANAK VARDIR ORDA BUNLARIN YAYINLANMASI UYGUN DEĞİLDİR, BUNLARIN YAYINLANMASI UYGUN DEĞİLDİR DİYE BİZ YAZMIŞIZ. O DA ONLARI TUTANAĞA GEÇİRMİŞ VE DOLAYISIYLA ONLARI KOYMAMIŞ ORAYA.  DAHA NELER VAR DA.

ŞEY İŞTE ÖNCEDEN, İŞTE BİZE GÖNDERİLDİ BUNLARIN İÇİNDE ASKERİ BİLGİ VARMI,  YAYINLANMASINA YÖNELİK SAKINCALI OLDUĞU BİLGİ BELGE VAR MI DİYE. BİZ ONLARIN HEPSİNİ İNCELEDİK. DAHA İDDİANAME ORTAYA ÇIKMADAN ÖNCE GÖNDERDİK ONLARI. BUNLARI KESİNLİKLE İŞTE DEVLETİN GİZLİLİĞİ İLE İLGİLİDİR. YAYINLANMASI SAKINCALIDIR DİYE. DAHA ONLAR FALAN GİRMİŞ DEĞİL YANİ İDDİANAMENİN EKLERİNE.

2. BAŞKAN HİÇ BİR ŞEYDEN ANLAMAYAN BİRİSİ, BEŞ PARA ETMEZ

BİZİM İKİNCİ BAŞKAN BEŞ PARA ETMEZ. HİÇBİRŞEYDEN ANLAMAYAN. YANİ BANA GÖRE HİÇ. KISMET İŞTE BİRİSİ BİRİNCİ SIRADA TERFİ ETTİ. BİRİSİ İKİNCİ SIRADA. BİRİNCİ SIRADAKİ TERFİ EDEMEDİ, İKİNCİ SIRADAKİ  ETTİ.

DENİZCİLER POYRAZKÖYDE MÜHİMMATI  YAZIMA RAĞMEN KALDIRMADI, EKSİĞİMİZ YOK DİYE BİZE YAZI BİLE GÖNDERDİLER, SONRA DA BENİ SUÇLAMAYA KALKTILAR

DAHA ÖNCEDEN BUNLARA MÜDAHİLDİK, ONLARA DİKKAT EDİN, ŞUNLARI YAPIN, BAK ŞURDA SİLAH VAR, BAK BURDA MÜHİMMAT VARDI. BANA CEVAPLAR GELDİ, İŞTE HİÇ BİR SİLAHIMIZ EKSİK DEĞİLDİR, HİÇ BİR MÜHİMMATIMIZ EKSİK DEĞİLDİR. ŞAK DİYE ÖNLERİNE KOYDUM. BUYRUN DEDİM, BEN GÖNDERMİŞİM, KARŞILIĞINDA BANA CEVAP GELMİŞ. HERŞEYİMİZ TAMAM. BİR SIKINTIMIZ YOK DİYE.

MUSTAFA DÖNMEZ PEZEVENGİNE HERŞEYİ PARA İÇİN YAPTIM DEDİRTEMEDİK, İŞİN İÇİNDE SİLAH OLUNCA ERGENEKON TERÖR KAPSAMINA YARGILANMAYA BAŞLADI

YANİ ŞEY,  MUSTAFA DÖNMEZ FALAN VAR, ADAM KİLİT. KONUŞMUYOR. ULAN PEZEVENK SÖYLE DEKİ, BEN BUNU İŞTE TİCARİ MAKSATLA YAPTIM, MENFAAT PARA, SİLAH SATACAKTIM, ONU SATACAKTIM, BUNU SATACAKTIM, SÖYLE, ONUDA SÖYLEMİYOR.

TABİİ, BÜTÜN BU OLAYLARIN İÇERİSİNDE, ERGENEKONA TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEBİLMELERİ İÇİN OLAYIN İÇİNDE ŞİDDET VE CEBİR OLMASI LAZIM, BİR FAALİYET OLMASI LAZIM, BUGÜNE KADAR BUNLARI BULAMIYORLARDI, AMA SON İKİ ÜÇ DALGADA, BU MUSTAFA DÖNMEZLER ÇIKTI.

HABERE YORUM KAT