1. HABERLER

  2. HABER

  3. İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan da SP’den İstifa Etti
İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan da SP’den İstifa Etti

İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan da SP’den İstifa Etti

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan görevinden istifa ettiğini belirterek, “İstanbul’da toplam 2 bin 275 kişi görevinden istifa etti” dedi.

10 Ekim 2010 Pazar 00:31A+A-

Erdoğan, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, son aylarda partide üzüntülü olaylar yaşandığını, artık cümlelerinin çoğunu umuda dair kurmak istediklerini belirtti. Erdoğan, "Benim hayallerimi, 69 ruhuyla kendini siyasette bulan MSP'li babam yoğurmuştu. O ruh ki; MSP ile CHP ortaklığında ülkenin en başarılı koalisyonunu kurdu. O ruh ki; hayrı kim yaparsa yapsın, o hayra yardımcı olur, 'Yanlışı kardeşim bile yaparsa engel olurum' derdi.

Bu ruh ikliminde beni yoğurduğu için babama, babalarımıza, büyüklerimize teşekkür ediyorum. Süleyman Arif Emre, Recai Kutan, Hasan Aksay, Fehmi Cumalıoğlu ve Erbakan Hocamıza teşekkür ediyorum. İşte o ruhun peşinde olduğumuz için göçe zorlandık" diye konuştu. Kendileri için toparlanma zamanının geldiğini belirten Erol Erdoğan, Numan Kurtulmuş ile birlikte olduklarını, medeniyet değerlerini rehber edindiklerini kaydetti. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Daha önce il başkanlığı yapmış Musa Akbal, iki eski milletvekili Mukadder Başeğmez ve Naci Terzi, 11'i il başkanlık üyesi olmak üzere 46 yönetim kurulu üyesi, eski Belediye Başkanı Arif Calban, Muzaffer Doğan, ikisi Büyükşehir Belediyesi üyesi olmak üzere 7 belediye meclis üyesi, 12'si il başkan yardımcısı 32'si il yönetim kurulu olmak üzere 400 civarında gençlik kolları mensubu, ilçe başkan yardımcıları ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan arkadaşlarımızla partideki görevimizden istifa ediyoruz. Benle birlikte İstanbul'da toplam 2 bin 275 kişi görevinden istifa etti. Bugün kardeşlerimizle 'Bismillah' diyoruz."

Erol Erdoğan'ın istifasının ardından Necmettin Erbakan tarafından İstanbul İl Sorumlusu olarak atanan Selman Esmerer, ise "İstanbul'da 2 bin üye istifa etti" açıklamasının doğru olmadığını ileri sürdü.

HABERE YORUM KAT