1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. İstanbul 1 nolu baro seçime gidiyor
İstanbul 1 nolu baro seçime gidiyor

İstanbul 1 nolu baro seçime gidiyor

İstanbul Barosu seçimleri 16-17 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek. Bağımsız Avukatlar grubunu seçimlerdeki adayı Av. İ. Şâdi Çarsancaklı olacak.

11 Ekim 2021 Pazartesi 20:24A+A-

İstanbul Barosu, dünyanın en kalabalık üyeye (52 bin 049) sahip olan baroları arasında yer alıyor. Çoklu baro tartışmalarının ardından, genel kurul ertelemeleriyle çokça konuşulan İstanbul Barosu’nun genel kurulu 16-17 Ekim 2021 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

BAĞIMSIZ AVUKATLAR (BAK)da bu genel kurulda seçime grup olarak girme kararını açıkladı. BAĞIMSIZ AVUKATLAR (BAK), avukatlık mesleği eksenli olarak; savunma hakkı, yargının adil işleyişi, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, hukukun üstünlüğü ve adalet kavramlarının insanlığın ortak değeri ve her türlü siyasi görüşün üstünde olduğunu kabul eden İstanbul Barosu üyesi avukatların bir araya gelmesiyle oluşturuldu.

İstanbul Barosu üyesi avukat ve stajyer avukatların gönüllü üyeliğiyle, sivil ve bağımsız olarak uzun soluklu çalışmalar yürütmek üzere bir araya gelen BAĞIMSIZ AVUKATLAR (BAK) bu genel kurula ortak değerleri paylaştıkları meslektaşlarıyla birlikte grup olarak katılacaklar. BAĞIMSIZ AVUKATLAR, intihar eden ve görevi sırasında katledilen avukatların haberlerinin değişebileceğini, güçlü bir baro ile avukatların yalnız olmayacağını, daha fazla dayanışma, daha güçlü bir ses ile hep beraber hukukun üstünlüğünün sağlanabileceğini biliyor. Bu inançla, “Önce Hukuk ve Söz Savunmanın” diyerek insana, hukuka, avukata saygı için çaba göstereceklerini açıkladılar.

BAĞIMSIZ AVUKATLAR (BAK), İstanbul Barosu Başkan Adayı olarak Av. İ. Şâdi Çarsancaklı ‘yı belirlediler ve genel kurula ekteki aday listesiyle katılacaklar.

bak-1.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

2 Yorum