1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. İsrail'in Gözaltına Aldığı 3 Türkiyeli Mahkemeye Çıkarılacak
İsrail'in Gözaltına Aldığı 3 Türkiyeli Mahkemeye Çıkarılacak

İsrail'in Gözaltına Aldığı 3 Türkiyeli Mahkemeye Çıkarılacak

İsrail polisi tarafından ikisi Mescid-i Aksa'nın Kattanin Kapısı'nda, biri ise El-Vad Yolu'nda yaşanan olaylar sırasında gözaltına alınan 3 Türkiye vatandaşının bugün akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılacağı duyuruldu.

23 Aralık 2017 Cumartesi 12:52A+A-

İsrail polisi tarafından Cuma günü akşam namazından sonra Mescid-i Aksa'nın Kattanin (Pamukçular) Kapısı'nda yaşanan arbedede gözaltına alınan iki Türk vatandaşı ile daha önce hakkında gözaltı işlemi uygulanan başka bir Türkiye vatandaşı bugün akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılacak.

İsrail Adalet Bakanlığına bağlı Sivil Savunma Birimi tarafından Türkiye vatandaşlarına sağlanan Avukat Umeyr Ahmed Merrid, yaptığı açıklamada, Cuma günü akşam namazından sonra yaşanan arbedede gözaltına alınan Abdullah Kızılırmak ile Mehmet Kargılı'nın, "İsrail polisini darbetmek ve polise mukavemetle", daha önce gözaltına alındığı öğrenilen Adem Koç'un da "kamu düzenini bozmak ve illegal gösteriye katılmakla" suçlandığını söyledi.

Merrid, 4 ay önce İsrail'de faaliyet gösteren bir şirkette çalışmak üzere İsrail'e gelen Türkiye vatandaşı Koç'un dün Cuma namazından sonra Mescid-i Aksa'nın da içinde bulunduğu Eski Şehrin El-Vad Yolu'nda yaşanan olayların ardından İsrail polisince gözaltına alındığını aktardı.

Avukat Umeyr Ahmed Merrid, işgal altındaki Doğu Kudüs'te dün yaşanan olaylarda gözaltına alınan 3 Türkiye vatandaşının polisteki sorgularının devam ettiğini ve bugün akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılacaklarını kaydetti.

Belçika vatandaşlıkları da bulunan Kızılırmak ile Kargılı'nın durumunu İsrail'deki Türkiye resmi misyonlarının yanı sıra Belçika'nın Kudüs'teki başkonsolosluğu da takip ediyor.

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT