1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İsrail’in “Direniş Ekseni”nin Gözbebeği Esed ile Sorunu Yokmuş!
İsrail’in “Direniş Ekseni”nin Gözbebeği Esed ile Sorunu Yokmuş!

İsrail’in “Direniş Ekseni”nin Gözbebeği Esed ile Sorunu Yokmuş!

İşgalci İsrail Başbakanı Netanyahu, "İsrail, Esed'in Suriye'deki varlığına karşı değil. Ancak İsrail, rejim ordusu da dahil olmak üzere kim yaparsa yapsın her türlü ihlale karşı sınırlarını korumaya devam edecektir." açıklamasında bulundu.

12 Temmuz 2018 Perşembe 14:19A+A-

Beşşar Esed ile sorunlarının olmadığını belirten İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, böylece İran ve Türkiye'deki muhiplerinin güya "direniş ekseni" edebiyatının da gözbebekleri Esed despotunun da Siyonistler cenahında hiç de öyle görülmediğinin en yetkili ağızdan beyanı oldu. Bu itirafıyla İran'a bir tür kapak yapan Netanyahu, adeta "bizim Esed'le ve Esed'in bizimle sorunu olsaydı 40 yıldır Golan tepesinde birbirimize tek bir kurşun sıkmamış olur muyduk" demiş oldu!

Anadolu Ajansı'nın İsrail basınına dayandırdığı habere göre Netanyahu, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Rusya'nın başkenti Moskova'dan ayrılırken gazetecilere Suriye'deki son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ülkesinin Suriye'nin iç işlerine müdahil olmak istemediğini, geçmişte de bu yönde herhangi bir girişimlerinin olmadığını dile getiren Netanyahu, İran, Hizbullah ve DEAŞ'ın Suriye'deki varlığından rahatsız olduklarını belirtti.

İsrail ordusunun, dün bir insansız hava aracının İsrail hava sahasını ihlal etmesinin ardından rejime ait 3 askeri hedefin vurulmasına değinen Netanyahu, ülkesinin sınırlarını korumaya devam edeceğini vurguladı.

Netanyahu, Esed rejimi ile herhangi bir sorunlarının olmadığını ve 40 yılı aşkın süredir işgal altındaki Golan Tepeleri'ne Suriye tarafından tek mermi bile atılmadığına işaret ederek, "İsrail, Esed rejiminin Suriye'deki varlığına karşı değil. Ancak İsrail, rejim ordusu da dahil olmak üzere kim yaparsa yapsın her türlü ihlale karşı sınırlarını korumaya devam edecektir." dedi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, dün Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya gelmişti.

Son altı ayda üçüncü defa bir araya gelen iki liderin görüşmesinin ana gündemini Suriye'deki son gelişmeler ve İran'ın Suriye'deki varlığının oluşturduğu dile getiriliyor.

Görüşmede Netanyahu, Putin'e İran'ın Suriye'den ayrılması gerektiği ve İsrail'in her türlü ihlale karşı sınırlarını korumaya devam edeceği mesajlarını vermişti.

Kaynak: AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT