1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail'den Erdoğan'a Eleştiri Kılıçdaroğlu'na Övgü
İsrailden Erdoğana Eleştiri Kılıçdaroğluna Övgü

İsrail'den Erdoğan'a Eleştiri Kılıçdaroğlu'na Övgü

İsrail eski Dışişleri Bakanı Ben-Ami bir gazete için yazdığı makalede AK Parti hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na övgüler düzdü.

29 Haziran 2010 Salı 16:07A+A-

İsrail eski Dışişleri Bakanı Ben-Ami bir gazete için yazdığı makalede, Kılıçdaroğlu'nun yönetimi altında giderek güçlenen CHP'nin, İslamcı dalgayı durdurmaya yardımcı olacağı yorumunda bulundu.

Ami makalesinde Erdoğan'ın aşamalı bir İslam devrimi gerçekleştirmek istediği iddiasında bulunurken, Türkiye, ikinci bir İran değil. AKP, İslam ve demokrasi arasında gidip gelen bir parti olmayı sürdürüyor. Türkiye, Avrupa hayalinden de vazgeçmiş değil. Gazze filosu İsrail ile Türkiye arasındaki ittifaktaki büyüyen gerilimleri gözler önüne seriyor. Hem İsrail, hem de Batı için Türkiye'nin bölgedeki yükselişi kaygı vericidir" dedi.

Kılıçdaroğlu'nu ve CHP'yi de övmekten geri durmayan Ami, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun canlı yönetimi altında giderek güçlenen laik muhalefet, İslamcı dalgayı durdurmaya yardımcı olacak" ifadelerini kullandı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum