1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Yıkımlara Yeniden Başlıyor
İsrail Yıkımlara Yeniden Başlıyor

İsrail Yıkımlara Yeniden Başlıyor

Aldığı kararları ihlal ettiği gerekçesiyle işgal öncesi Irak için aldığı kararın aynısını Libya için alarak işgal harekâtının başlamasına yol açan BM, İsrail’e ise sözünü geçiremiyor.

31 Mart 2011 Perşembe 03:23A+A-

"Kudüs'te yeni Yahudi yerleşimine yer açma, yıkımları durdur" şeklinde uyarılarda bulunan ve rapor yayınlayan BM'ye rağmen terör devleti İsrail, Kudüs'te 1600 yeni konut yapmak için harekete geçti.

Yaptığı uyarılar ve aldığı kararları ihlal ettiği iddiasıyla işgal öncesi Irak için aldığı kararın aynısını Libya için alarak işgal harekâtının başlamasına yol açan BM, İsrail'e ise sözünü geçiremiyor. Libya'ya bomba yağdıran Koalisyon Güçleri de Siyonist işgale göz yumuyor.

İSRAİL'DEN BM'YE REST

"Kudüs'te yeni Yahudi yerleşimine yer açma, yıkımları durdur" şeklinde onlarca uyarıda bulunan BM'ye rağmen terör devleti İsrail'den yeni bir adım daha geldi. İşgal yönetimi yeni yerleşim birimleriyle Yahudi yerleşkelerini büyütme kararı aldı. Bu karar doğrultusunda İsrail Kudüs'te 1600 yeni konut yapmak için hareke geçti.

YAHUDİLEŞTİRME POLİTİKASI TAM GAZ SÜRÜYOR

İşgal altındaki Kudüs'teki İsrail belediyesine bağlı Planlama ve İnşaat Komisyonu'nun iki hafta içinde Cebel Ebu Guneym bölgesinde 980 konutluk yeni bir yerleşkenin yapımıyla daha önce kurulmuş olan Pisgat Ze'ev yerleşkesinde de 625 konutun yapımını görüşmeye başladı. İsrail gazeteleri ise görüşmelerin olumlu geçtiğini hafta sonuna kadar onaylanacağını yazdı. İsrail'in Hareetz gazetesi ise Doğu Kudüs'te 1600'den fazla konut yapımı için yeni projeler hazırlandığını ve projelere yakında başlanacağını duyurdu.

BM UYARIYOR, İSRAİL UYGULAMIYOR

BM son olarak 10 Ocak 2011 yılında yayınladığı bildiride İsrail'in Doğu Kudüs'teki yerleşim birimi inşaatlarını, Filistinlilere ait evlerin yıkılmasını ve Filistinli yerleşimcilerin transfer edilmelerinin kabul edilemez olduğunu belirterek İsrail'i "Kudüs'te yeni Yahudi yerleşimine yer açma, yıkımları durdur" şeklinde uyarmıştı.

BATI LİBYA'YA BOMBA YAĞDIRIRKEN İSRAİL'İ GÖRMÜYOR

BM karar ve uyarılarını ihlal eden İsrail'e göz yuman Koalisyon Güçleri ise Libya'ya saat başı bomba yağdırmaya devam ediyor. Libya'ya karşı hava saldırıları düzenleyen koalisyon ülkelerinin, son 24 saatte 22 Tomahawk füzesi saldırısında bulundu. Libya Devlet Televizyonu ise Surman'da sivil hedeflerin vurulduğunu duyurdu. Bugüne kadar yaklaşık 200 sivilin öldürüldüğünü duyuran televizyon, Ajdabiya kentinde de yüzlerde sivilin katledildiğini bildirdi.

ASLAN DEĞİRMENCİ / YENİ AKİT

HABERE YORUM KAT