1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Ordusu Sözcüsü: Hamas’ın yok edilmesi mümkün değildir
İsrail Ordusu Sözcüsü: Hamas’ın yok edilmesi mümkün değildir

İsrail Ordusu Sözcüsü: Hamas’ın yok edilmesi mümkün değildir

İşgalci İsrail’in ordu sözcüsü Daniel Hagari, "Hamas bir fikirdir ve insanların kalplerine kök salmıştır. Onu yok edebileceklerini ve ortadan kaldırabileceklerini iddia etmek, İsraillilerin gözünü boyamaktır." dedi.

19 Haziran 2024 Çarşamba 22:36A+A-

Hagari, Kanal 13 televizyonuna, İsrail’in büyük bir insanlık felaketine yol açtığı Gazze’deki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savunduğu “Hamas’ın ortadan kaldırılması hedefine” ilişkin konuşan Hagari, “Hamas'ı yok etme fikri halkın gözüne kum atmaktır.” ifadesini kullandı.

Hagari, "Hamas bir fikirdir, siyasi partidir. İnsanların kalplerinde kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." diye konuştu.

"Hamas’ın yerine başka bir şeyin geliştirilmesini" öneren Hagari, Gazze'deki tüm esirlerin askeri saldırılarla geri getirilmesinin de "imkansız" olduğunu söyledi.

Netanyahu da Hagari'nin açıklamalarına tepki göstererek, güvenlik kabinesinin Gazze'deki saldırılara ilişkin "Hamas’ın askeri ve idari olarak yok edilmesi hedefinin bulunduğunu ve İsrail ordusunun da bunu yapmakla yükümlü olduğunu" savundu.

 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum