1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Muhalefetinden Netanyahu'ya Gazze Eleştirisi
İsrail Muhalefetinden Netanyahu'ya Gazze Eleştirisi

İsrail Muhalefetinden Netanyahu'ya Gazze Eleştirisi

Abluka altındaki Gazze Şeridi'nde yaşanan son gerilim, İsrail ile Filistinli gruplar arasında sağlanan ateşkesle sonlanırken, İsrail'de muhalefet Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Gazze politikasını eleştirdi.

06 Mayıs 2019 Pazartesi 17:03A+A-

Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "İsrail'e 700'e yakın roket atıldı, 4 kişi öldü ve çok sayıda kişi yaralandı. Tüm bunlar İsrail'in caydırıcılığını kaybetmesi ve bir kez daha Hamas ile diğer terör gruplarının şantajlarına boyun eğmesinin sonucudur." ifadelerine yer verdi.

AA'nın naklettiği haberin konuyla alakalı kısmı şöyle:

İşçi Partisi lideri Avi Gabbay ise varılan ateşkesten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirirken, yaşananlar nedeniyle Netanyahu'ya yüklendi.

Netanyahu'yu Hamas'ı güçlendirmekle suçlayan Gabbay, "Eğer uzun soluklu siyasi çözüm bulunmazsa bir sonraki gerginliğin yaşanması an meselesi." dedi.

Netanyahu'nun partisi Likud'un önde gelen isimlerinden eski Bakan Gideon Sa'ar ise ateşkesle ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "İsrail'in bunda bir çıkarı yok." ifadesini kullanarak Başbakan'ı eleştirdi.

Söz konusu eleştiriler üzerine Başbakan Netanyahu da yazılı bir açıklama yayınladı. Kendisine yöneltilen tüm eleştirileri reddeden Netanyahu, şunları kaydetti:

"Hamas ve İslami Cihad'a son iki gün içerisinde güçlü darbeler indirdik. 350'den fazla hedefi vurduk. Terör liderlerini, unsurlarını ve gözetleme kulelerini hedef aldık."

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT