1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsrail Mehmet Kaplan'ı Gözaltına Aldı!
İsrail Mehmet Kaplanı Gözaltına Aldı!

İsrail Mehmet Kaplan'ı Gözaltına Aldı!

İsrail'e giden İsveç milletvekili Mehmet Kaplan, Telaviv havaalanında beraber seyahat ettikleri Ship to Gaza İsveç sözcüsü Dror Feiler ile birlikte gözaltına alındı.

08 Kasım 2010 Pazartesi 11:30A+A-

Kaplan, Mavi Marmara filosunda olması nedeni ile İşgal devletinin kara listesindeydi

Mehmet Kaplan, İsveç'te dağıtılan Alternatif Nobel Ödülü'nün bu yılki sahibi Physicians for Human Rights-Israel kurucusu ve Başkanı Dr. Ruchama Marton'la görüşmek için İsrail'e gitmişti.

KÖTÜ MUAMELE

Kaplan ile Feiler'in havaalanı gümrüğünde önce arandıkları, daha sonra da sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındıkları öğrenildi. İsrail polisinin arama esnasında özellikle normal bir vatandaş pasaportuna sahip olan Feiler'e kötü muamelede bulunduğu da bildirildi.

ELEKTRONİK EŞYA MERAKI DEVAM!

Mavi Marmara'da katlettikleri insani yardım gönüllülerinin elektronik gereçlerini çalan İsraillilerin Kaplan ve Feiler'in üzerlerinde bulunan cep telefonu gibi özel malzemelere de el koydukları belirtildi.

Bu arada İsveç'in İsrail büyükelçiliğinin Kaplan ve Feiler'in durumu ile yakından ilgilendiği ve İsrailli yetkililerle temas kurarak konuya bir çözüm bulmaya çalıştığı belirtiliyor.

Kaplan, İsveç'te 19 Eylül'de yapılan seçimlerde Yeşiller Partisi'nden 3. defa milletvekili seçilmiş, daha sonra da partisinin meclis grup başkanvekili olmuştu.

KARA LİSTEDEYDİ

Kaplan geçtiğimiz Haziran ayında Gazze'ye giden yardım filosunda İsveç gemisinde yer almıştı. İsrail'de aynı zamanda Mavi Marmara saldırısından dolayı sorumlular hakkında da suç duyurusunda bulunacaktı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum