1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Gazze’yi Vurdu: 18 Yaralı
İsrail Gazze’yi Vurdu: 18 Yaralı

İsrail Gazze’yi Vurdu: 18 Yaralı

Gazze’ye karşı saldırılarını yoğunlaştıran Siyonist işgal güçleri dün gece sabaha kadar Gazze’ye bomba yağdırdı.

22 Mart 2011 Salı 10:36A+A-

Gazze'ye yönelik saldırılarına yeniden başlayan işgal ordusu dün gece Gazze'nin değişik bölgelerine yaptığı hava saldırısında 18 kişiyi yaraladı, birkaç binayı da yerle bir etti.

Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durumlar Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye dün (21 Mart Pazartesi) gece meydana gelen vahşi saldırılarla ilgili olarak Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Şu ana kadar hastaneye 18 kişi getirildi. Bunlardan yedisi çocuk, altısı ise kadındır. Yaralılardan on biri Gazze'deki Eş-Şifa Hastanesine, yedisi ise Beytlahiya'daki Kemal Udvan Hastanesine kaldırıldı."

Güvenlik kaynakları işgal ordusuna ait F16 savaş uçaklarının 18 kişinin yaralandığı bu saldırıların ardından Et-Tevam bölgesinde Filistin polisine ait Şehid Komutan Abdülaziz Er-Rantisi Merkezine de saldırdıklarını, saldırıda merkezin yerle bir olduğunu ve birkaç kişinin de yaralandığını ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, saldırıda bölgede bulunan ve yaklaşık on bin insana hizmet eden sağlık merkezinin de büyük ölçüde zarar gördüğünü belirterek, merkezin Gazze savaşında da saldırıya uğradığına dikkat çektiler.

İşgal güçleri daha sonra Gazze'nin doğu kesiminde bulunan Et-Tuffah mahallesinde Âl-Hüseyin ailesine ait bir fabrika ile Gazze'nin doğusundaki Ez-Zeytun mahallesinde bir demir atölyesini ve bir oto tamir binasını da vurdular.

Direniş Güçleri, Saldırılara Misilleme Olarak Bazı İşgal Hedeflerini Vurdu

Siyonist işgal ordusunun dün gece yirmiye yakın masum insanın yaralanmasına neden olan saldırılarına karşılık veren Filistin direniş güçleri, 1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki işgal hedeflerine füze attı.

Gazze'deki direniş güçlerinin füze atmaya başlamasıyla panikleyen Siyonistlere sığınaklara girmeleri için üst üste sirenler çalarken, füzelerin düştüğü Askalan ve Sderot'ta büyük bir kargaşanın meydana geldiği belirtildi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal yönetiminin Filistin halkına karşı saldırılarını sürdürmesi halinde bunun faturasını ağır bir şekilde ödeyeceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT