1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail, Gazze’yi Bombaladı: 1 Şehit
İsrail, Gazze’yi Bombaladı: 1 Şehit

İsrail, Gazze’yi Bombaladı: 1 Şehit

Gazze’ye saldırı tehditlerini artıran işgalci İsrail, dün Han Yunus’u bombaladı. Bir direnişçi şehit düşerken, biri de ağır yaralandı.

12 Ocak 2011 Çarşamba 11:13A+A-

Siyonist işgal uçaklarının dün akşama doğru Gazze'nin Han Yunus şehrinin doğu tarafını bombalaması sonucu bir direnişçi şehit oldu, bir kişi de yaralandı.

Bölgede bulunan Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri verdiği bilgide, Siyonist işgal uçaklarının 11 Ocak Salı akşama doğru Han Yunus'un doğu kesiminde bulunan Mizanu'n-Neccar bölgesinde hareket halindeki bir motosikleti hedef alması sonucu İslamî Cihad Hareketinin askeri kanadı durumundaki Kudüs Müfrezelerine mensup 25 yaşındaki bir mücahidin şehit olduğunu arkadaşının da yaralandığını ifade etti.

Gazze'ye karşı saldırılarını yoğunlaştıran işgal ordusu, önceki gün de yine Han Yunus'ta tarlasında çalışan bir Filistinliyi şehit etmişti.

Dün sabah da Gazze'nin Han Yunus şehrinde iki noktayı bombalayan işgal uçakları bir kişinin yaralanmasına neden oldular.

Siyonist işgal ordusu son iki hafta içinde Gazze'ye yönelik saldırılarını yoğunlaştırırken, işgal liderleri de bölgeye yönelik savaş tehditlerini sürdürüyorlar.

HABERE YORUM KAT