1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail, Gazze'ye Saldırdı, 3 Filistinliyi Katletti
İsrail, Gazzeye Saldırdı, 3 Filistinliyi Katletti

İsrail, Gazze'ye Saldırdı, 3 Filistinliyi Katletti

Siyonist işgal güçleri bu sabah Gazze'ye bomba yağdırarak 20'li yaşlarda üç genci daha şehit etti... Kudüs'te de bir vekilin evini bastı.

17 Şubat 2011 Perşembe 11:19A+A-

Siyonist İsrail ordusunun bu sabah erken saatlerde Gazze'nin kuzey batısına düşen Beytlahiya'nın Dugit bölgesinde üç Filistinli kardeşimizi katlettiği belirtildi.

Gazze'deki İlk Yardım ve Acil Durum İdaresi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye şehit olan üç kişinin bölgedeki Kemal Udvan Hastanesi morguna kaldırıldığını söyledi.

Yerel kaynaklar ve görgü şahitleri bugün sabah erken saatlerde bölgeden yoğun bir şekilde patlama seslerinin geldiğini belirterek, işgal askerlerinin bölgeyi karadan, denizden ve havadan bombaladığını ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, çatışmaların sona ermesinin ardından şehit olan Cihad Fethi Halaf (20), Talat er-Revağ (25) ve Eşref Aktifan (29) isimli gençlerin cansız bedenlerinin bulunduğunu belirttiler.

İsrail ordu yetkilileri ise her zaman olduğu gibi Filistinli gençlerin eski Dugit Yahudi yerleşimi yakınında sınırdan İsrail'e sızmaya çalıştıklarını iddia ettiler.

Kudüs Vekili Ahmed Atvan'ın Evine Baskın

Siyonist işgal ordusuna bağlı özel birlik dün (16 Şubat Çarşamba) ikindiden sonra sürgünle karşı karşıya olan Kudüs milletvekillerinden Ahmed Atvan'ın ve babasının Kudüs'teki evlerine baskın yaptı. Baskında evlerdeki eşyalara zarar veren işgal askerleri milletvekili Atvan'ın kardeşi Cihad Atvan ile amcasının oğlunu kaçırdı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan milletvekili Atvan, işgal güçlerinden özel bir birliğin dün ikindiden sonra saat 16:30 civarında hem kendisinin hem de babasının evine baskın yaptığını ve baskınların ardından kardeşiyle amcasının oğlunu kaçırıp bilinmeyen bir yere götürdüğünü söyledi.

Açıklamada ayrıca özel birliğin baskın sırasında Cihad Atvan'a saldırıp onu ciddi bir şekilde hırpaladığı da ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin bildirdiğine göre işgal askerlerinin gerçekleştirdiği bu alçakça saldırıyı kınayan Kudüslü vekiller, yapılan bu korsanlığın işgal rejiminin vekilleri sürgün etme politikasında başarılı olamadığını gösterdiğini ve başarısız kalan işgal yönetiminin hırsını evlere baskın yaparak ve terör estirerek çıkardığını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT