1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Gazzeli Balıkçıyı Katletti
İsrail Gazzeli Balıkçıyı Katletti

İsrail Gazzeli Balıkçıyı Katletti

Gazze Şeridi’nin batı kıyılarında avlanan Filistinli bir balıkçı İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu öldü. İsrail askerleri, yaralanan iki balıkçıyı ise gözaltına aldı.

07 Mart 2015 Cumartesi 23:56A+A-

İsrail deniz kuvvetlerinin bir bottaki üç Filistinli balıkçıya ateş açması sonucu üç kişi yaralandı. Yaralılardan 32 yaşındaki balıkçı Tevfik Said Ebu Reyyale kaldırıldığı hastanede öldü.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref Kudra, botta bulunan diğer iki kişinin İsrail askerleri tarafından gözaltına alınarak götürüldüğünü belirtti.

Anadolu Ajansı'na konuşan Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref Kudra, "Filistin kara sularında avlanırken İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu karın bölgesinden yaralanan balıkçı Ebu Riyale hayatını kaybetti" dedi.

Olaya ilişkin İsrail tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

Diğer balıkçılar da gözaltında

Balıkçılar Odası Başkanı Nezzar Ayyaş, İsrail askerlerinin arkadaşları Vahid ve Cihad’ı da 'vahşi bir biçimde' gözaltına aldığını söyledi.

17 Haziran 2014’de İsrail hücum botlarından Gazze açıklarındaki Filistinli balıkçılara ağır silahlarla ateş açılmıştı.

İsrail Deniz Kuvvetleri'ne ait hücumbotlar 25 Mart’ta Refah kenti limanındaki balıkçı teknelerine çok sayıda roket fırlatmış, saldırıda isabet alan iki 2 balıkçı teknesi yanmıştı.

Teknelerde mürettebat olarak çalışan yaralı 2 Filistinli yaralanarak hastaneye kaldırılmıştı.

HABERE YORUM KAT