1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail, Gazze'de İlaç Deposunu Vurdu
İsrail, Gazzede İlaç Deposunu Vurdu

İsrail, Gazze'de İlaç Deposunu Vurdu

Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçakları bugün (9 Şubat Çarşamba) gecenin ilk saatlerinde Gazze Şeridi'ne üç ayrı hava saldırısı düzenledi.

09 Şubat 2011 Çarşamba 13:11A+A-

İlk Yardım ve Olağanüstü Haller Yüksek Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, işgal uçaklarının Gazze kentinin doğusunda bir ilaç deposuna düzenlediği saldırıda 2'si çocuk ve 3'ü kadın 8 Filistinlinin hafif şekilde yaralandığını ve yaralıların Kemal Udvan Hastanesi'ne kaldırıldığını bildirdi.

İşgal uçaklarının doğrudan ilaç deposunu hedef aldığını söyleyen Ebu Silmiyye, Gazze Şeridi'nde abluka nedeniyle hâlihazırda ilaç sıkıntısı olduğuna da dikkat çekti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Cebel er-Riys bölgesindeki ilaç deposuna düzenlediği saldırıda çevredeki binaların da zarar gördüğünü bildirdi.

Siyonist işgal güçlerine ait F-16 tipi savaş uçakları ilk olarak Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi'nde bulunan otomobil pazarının yakınlarındaki boş bir araziye füze attı.

Atılan füzenin ardından bölgede büyük bir patlama sesinin duyulduğu ve hedef alınan arazide geniş bir çukurun açıldığı belirtilirken saldırıda ölen ya da yaralanan olup olmadığıyla ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

İşgal uçakları daha sonra da Han Yunus'un batısında İslami Cihad hareketinin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri'ne ait bir mevziye saldırı düzenledi. Saldırıda, bölgede taş toplayan iki Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Siyonist işgal güçleri dün sabah da Gazze'nin kuzeyinden bölgeye sızma girişiminde bulunmuş fakat direniş güçleri tarafından püskürtülmüştü.

HABERE YORUM KAT