1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İsrail Filistinli Gazeteciyi Tutukladı
İsrail Filistinli Gazeteciyi Tutukladı

İsrail Filistinli Gazeteciyi Tutukladı

Kudüs'ten yayın yapan Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu son olarak bir Filisitinli gazetecinin daha tutuklanması ile İsrail hapishanelerindeki Filistinli gazeteci sayısının 17'ye yükseldiğini duyurdu.

24 Mart 2015 Salı 19:37A+A-

Filistin Radyo ve Televizyon Kurumu, bu ay içinde Beytüllahim kentinde bir basın mensubunun daha tutuklanmasıyla İsrail hapishanelerindeki Filistinli gazetecilerin sayısının 17'ye yükseldiğini açıkladı.

Son olarak Beytüllahim Haber Ağı muhabiri İslam Salim'in 16 Mart'ta İsrail güçleri tarafından tutuklandığına işaret edilen bildiride, "İsrail saldırılarına karşı gazetecilerin ve basın kuruluşlarının korunması için yasa çıkarılması gerektiği" ifade edildi.

Bilidiride ayrıca, Beytüllahim ve Batı Şeria'nın güneyinde Filistin güvenlik güçleri tarafından tutuklanan Filistinlilerin serbest bırakılması için Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Başbakan Rami Hamdallah'tan girişimde bulunması istendi. 

Filistin güvenlik güçleri tarafından gazetecilere yönelik gerçekleştirilen "siyasi tutuklamalara" tepki gösterilen bildiride, "ifade özgürlüğüne saygı gösterilmesi" çağrısı yapıldı. 

HABERE YORUM KAT