1. HABERLER

  2. HABER

  3. İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan oldu
İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan oldu

İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan oldu

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Efendi'nin vefatının ardından, cemaatin yeni lideri olarak Fikri Doğan'ın seçildiği açıklandı.

24 Nisan 2024 Çarşamba 00:25A+A-

İsmailağa Cemaati'nin lideri Hasan Kılıç'ın vefatı sonrası gerçekleştirilen cenaze namazının ardından, cemaatin yeni lideri Fikri Doğan olarak duyuruldu. Kılıç'ın cenazesi,  İstanbul Fatih Camii'nden ikindi namazına müteakip kaldırıldı.

İSMAİLAĞA CEMAATİ YENİ İMAMI İLAN ETTİ

Cenaze namazının ardından İsmailağa Camisi İmamı Salih Topçu, şunları kaydetti:

"Hasan Efendi Hazretimiz dün itibarıyla Hakk'ın rahmetine kavuşuyor. Ancak önceden Hasan Efendi Hazretimizin tensibiyle teklifiyle camiamızın başında cenaze namazını kıldıran, Efendi Hazretimizin arkasından onun yaş haddinden emekli oluşunun peşinde, Efendi Hazretimiz tarafından İsmailağa Cami-i Şerifi'nde imam olarak görev yapan kıymetli Fikri Doğan Hocamız, Hasan Efendi Hazretimizin yerine halifesi olarak taayyün edilmiştir. Bunu bütün camiamıza, sizlere arz ederim."

CÜBBELİ'NİN GİRİŞİMİ BAŞARISIZ OLDU

İsmailağa Cemaati'nin liderlik sürecinde yaşanan bir başka gelişme ise Cübbeli Ahmet'in girişimi oldu. Daha önceden cemaatten atıldığı bilinen Cübbeli Ahmet, İsmailağa Cemaati'nin yeni liderini cemaatin önde gelenlerini beklemeden ilan etmişti. Cübbeli Ahmet, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Denizli vekili İbrahim Uslu'nun cemaatin yeni şeyhi olarak seçildiğini duyurmuştu.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum