1. HABERLER

  2. HABER

  3. İslami Kuruluşlar Referandumu Değerlendirecek
İslami Kuruluşlar Referandumu Değerlendirecek

İslami Kuruluşlar Referandumu Değerlendirecek

Akabe Vakfı, Anadolu Platformu, Araştırma Kültür Vakfı, Fatih Akıncıları Derneği, Hikmet Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Mazlumder ve Özgür-Der referandumu değerlendirecek.

11 Ağustos 2010 Çarşamba 14:52A+A-

Referanduma sunulan anayasa değişikliği darbeci bürokrasiyi ve yasakçı yargıyı geriletip, özgürlükleri genişletecek mi?

12 Eylül 1980 darbesinin 30. yıldönümünde gerçekleştirilecek ve darbecilerin ülkeye giydirdiği deli gömleğinden bir nebze de olsa kurtulma imkânı sağlayan referandum ile ilgili tutumlarını değerlendirecek olan kimi İslami oluşumlar, konuyla ilgili ortak bir açıklama yapacaklar.

Meşruiyetini darbe anayasasından alan bürokratik kurumsallaşmanın etkinliğinin kırılması için bir fırsat olan referandum despotizmi güçlendiren, halkın taleplerini görmezden gelen, özgürlük alanımızı kuşatan, boğan mekanizmayı tümüyle olmasa da, kısmen tasfiye imkânı sunuyor. Darbeci, yasakçı, militarist zihniyetin ve halkın iradesini yok sayan oligarşinin tasfiyesi için önemli bir adım olduğu da ifade edilen referanduma ilişkin çeşitli İslami kuruluşların tavrı ne olacak?

Akabe Vakfı, Anadolu Platformu, Araştırma Kültür Vakfı, Fatih Akıncıları Derneği, Hikmet Vakfı, İHH İnsani Yardım Vakfı, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Mazlumder ve Özgür-Der temsilcileri 12 Ağustos Perşembe günü saat 12.00'de Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde yapacakları ortak basın açıklamasında durumu değerlendirecek, referanduma ilişkin tavırlarını açıklayacaklar.

Ali Emiri Kültür Merkezi, Fatih'te Vatan Caddesindeki İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünün arkasındadır.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

6 Yorum