1. HABERLER

  2. HABER

  3. İslami Kuruluşlar AYM Kararını Görüşecek
İslami Kuruluşlar AYM Kararını Görüşecek

İslami Kuruluşlar AYM Kararını Görüşecek

İslami kuruluşlar, anayasa değişiklikleri ile ilgili Anayasa Mahkemesi kararını değerlendirmek üzere ortak bir basın toplantısı yapacak.

07 Temmuz 2010 Çarşamba 09:40A+A-

TBMM'nin yaptığı anayasa değişikliklerini görüşerek kararını veren ve paketi kısmen iptal eden Anayasa Mahkemesi'nin kararı İslami kuruluşlar tarafından değerlendirilecek.

AKV, AKDAV, AKABE VAKFI, FATİH AKINCILARI, HİKMET VAKFI, İHH, İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ, MAZLUMDER ve ÖZGÜR-DER Anayasa Mahkemesi'nin daha önce verdiği pek çok kararda, hukuku, toplumsal ihtiyaçları, halkın taleplerini esas almak yerine, statükoyu ne pahasına olursa olsun koruma kaygısıyla hareket ettiğine dikkat çekiyorlar. Bu kararda da yetki gaspında bulunan AYM'nin hukuku hiçe saydığı görüldü. Konuyla ilgili 8 Temmuz Perşembe günü 12.00'de ortak bir basın toplantısı tertip edecek olan İslami kuruluşlar, kararla ilgili kanaatlerini kamuoyuyla paylaşacaklar.

 

Yer: Mazlumder İstanbul Şubesi

Tarih: 8 Temmuz 2010 Perşembe (Yarın)

Saat: 12.00

Çağrıcı Kuruluşlar: AKV, AKDAV, AKABE VAKFI, FATİH AKINCILARI, HİKMET VAKFI, İHH, İNSAN VE MEDENİYET HAREKETİ, MAZLUMDER, ÖZGÜR-DER

 

(Haksöz-Haber)

HABERE YORUM KAT

3 Yorum