1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İslami Cihad lideri Siyonist İsrail tarafından esir edildi
İslami Cihad lideri Siyonist İsrail tarafından esir edildi

İslami Cihad lideri Siyonist İsrail tarafından esir edildi

​​​​​​​Dün (1 Ağustos Pazartesi) gece işgal güçlerinin kalabalık bir askeri birlikle Batı Şeria'nın kuzey kesimindeki Cenin'e baskın düzenlemeleri üzerine çıkan çatışmalarda bir Filistinli genç katledildi.

02 Ağustos 2022 Salı 19:22A+A-

Cenin Hükümet Hastanesi kaynaklarının verdiği bilgilere göre 19 yaşındaki Dırar Salih El-Kefrini isimli genç Cenin Mülteci Kampı'nda işgal güçlerinin gerçek mermilerle saldırı düzenlemeleri sonucu katledildi.

El-Kefrini'nin saldırıda göğsünden isabet aldığı ve çok kan kaybından dolayı hayatını kaybettiği belirtildi.

Cenin'deki İbnu Sina Hastanesi kaynaklarından verilen bilgilerde işgalcilerin saldırılarında baldırından gerçek mermiyle yaralanan bir gencin de buraya tedavi için ulaştırıldığı belirtildi.

İşgal güçlerine ait onlarca askeri jeepin Cenin Mülteci Kampı'nı bastığı ve İslami Cihad Hareketi'nin liderlerinden Bessam Es-Sa'di'nin evini basarak onu bir yakınıyla birlikte gözaltına aldıkları belirtildi.

Cenin Mülteci Kampı'nda aktivistlerin, işgalcilerin Es-Sa'di'nin evine yönelik baskınlarıyla ilgili olarak yayınladıkları videoda yerde kan izleri görülüyor. İşgal güçlerinin gözaltına aldıkları kişileri aynı zamanda çok şiddetli bir şekilde darp ettikleri görgü tanıkları tarafından ifade edildi.

İşgal güçlerinin Es-Sa'di'nin evinden çekilmesinden sonra eşinin de maruz kaldığı şiddet sebebiyle İbnu Sina Hastanesi'nin acil kısmına müracaat ettiği haber verildi.

Bu arada İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları'nın, hareketin liderlerinden Bessam Es-Sa'di'ye ve ailesine yönelik saldırı karşısında gereken görevin yerine getirilmesi için direnişçiler tarafından hazırlıkların ve ihtiyat tedbirlerinin artırılması yönünde karar aldığı bildirildi.

FİEM

HABERE YORUM KAT

1 Yorum