1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. İşkenceyle Öldürdüler Sonra Gülerek Poz Verdiler!
İşkenceyle Öldürdüler Sonra Gülerek Poz Verdiler!

İşkenceyle Öldürdüler Sonra Gülerek Poz Verdiler!

Suriye’de işkenceye uğramış cesetlerin yanında gülerek poz veren Esed askeri görenleri şoke etti.

14 Ocak 2015 Çarşamba 00:48A+A-

Suriye’de daha önce Esed rejimi tarafından işkenceye uğrayan sivillerin fotoğrafları bütün dünyayı şoke etmişti. Bir internet sitesinde yayınlanan yeni fotoğraflar Esed rejimi askerlerinin yaptığı kan donduran işkencelerin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Yayınlanan fotoğrafta işkenceler dolayısıyla deri tabakası incelen ve kemikleri dahi gözüken cesetlerin yanında duran işkenceci Esed askerinin neşeli hali görülüyor. Cesetlerle poz veren askerin elindeki naylon eldiven ile cesetleri topladığı ve bu cesetlerin onar onar bir torbaya konulduğu belirtiliyor.

SİSTEMATİK İŞKENCE

İnsanlık tarihine kara bir leke olarak geçen Esed işkenceleri İnsan Hakları Örgütlerinden de büyük bir tepki topladı. Aktivistler rejimim sistematik bir katliama başvurduğunu bir soykırım hedeflediğini belirtiyor.

Suriye İnsan Hakları Örgütü rejimin işkencelerine yönelik kan donduran istatistikleri paylaştı. Buna göre Suriye'de 200 bin tutuklu bulunurken, Şam kırsalında yaklaşık 30 bin,Humus'ta 35 bin tutuklu bulunmakta.

KAN DONDURAN İŞKENCELER

Rapora göre işkenceler,"kesici aletlerle ve fiili değişik yollarla yapılan", "iple bağlanarak yapılan" ve "psikolojik yöntemlerle yapılan işkenceler" olmak üzere 3 başlıkta inceleniyor. Tutuklular, elektrikli sandalye, ip, zımba, ağaç budama makası ile yapılan fiziki işkencelerin yanında tecavüze, tehdit ve hakarete maruz kalıyor.

İNSANLIK DIŞI İŞKENCE VE SİSTEMATİK TECAVÜZ

Fiziki işkencelerin teker teker yer aldığı raporda, korkunç verilere ulaşılırken, en çok tırnak sökme, deri yüzme, kaburgalarını kırma gibi yöntemler kullanılırken psikolojik işkencede tutuklu, tecavüzle ve ölümle tehdit ediliyor.

Hapishanede bulunan kadınlar sistematik bir biçimde tecavüz uğratılıyor. Bazı erkekler de arkadaşlarıyla cinsel ilişkiye girmeye zorlanılırken bunun yanında mahkumlardan Esed posterlerine 'secde' etmeleri isteniyor.

+18 Foto:

suriye-iskence4f.jpg

suriye-iskence5f.jpg

suriye-iskence6f.jpg

suriye-iskence7f.jpg

Kaynak: Haber 7

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

3 Yorum