1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “İşgalden Kurtulmak Devletten Önce Gelir”
“İşgalden Kurtulmak Devletten Önce Gelir”

“İşgalden Kurtulmak Devletten Önce Gelir”

İşgal altındaki Filistin topraklarında süren baskı, yerleşim birimleri inşaatı ve saldırıların direnişi zorunlu kıldığını belirten Meşal, bütün Filistin topraklarını işgalden kurtarmak ve Filistin halkının hakkını geri getirmek için Hamas hareketinin dire

02 Ekim 2011 Pazar 00:12A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halid Meşal, devlet ilanından önce Filistin topraklarının işgalden kurtarılması gerektiğini belirterek, BM’den devlet itirafını talep etmenin Filistin halkının hak ve hukukunu yok etmemesi gerektiğini ifade etti.

İran’ın başkenti Tahran’da Filistin intifadasına destek amacıyla düzenlenen uluslararası konferansta konuşan Meşal, Mahmud Abbas’ı Filistin saflarını birleştirecek kapsamlı bir strateji için ulusal görüşmelere çağırarak, Amerika’nın baskıcı tutumuna karşı Abbas'ın son zamanlarda gösterdiği tavrı ise takdir ettiklerini söyledi.

İşgal altındaki Filistin topraklarında süren baskı, yerleşim birimleri inşaatı ve saldırıların direnişi zorunlu kıldığını belirten Meşal, bütün Filistin topraklarını işgalden kurtarmak ve Filistin halkının hakkını geri getirmek için Hamas hareketinin direniş tercihine bağlı olduğunu yineledi.

İran’ın başkenti Tahran’da “Filistin Filistinlilerin Vatanıdır” sloganıyla düzenlenen konferansa yetmiş ülkeden onlarca lider katıldı. (FEM)

HABERE YORUM KAT