1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalcilerin baskınına uğrayan Şifa Hastanesindeki doktorlar, yaşadıklarını anlattı
İşgalcilerin baskınına uğrayan Şifa Hastanesindeki doktorlar, yaşadıklarını anlattı

İşgalcilerin baskınına uğrayan Şifa Hastanesindeki doktorlar, yaşadıklarını anlattı

İşgalcilerin Gazze Şeridi'nin en büyük sağlık kompleksi olan Şifa Hastanesine düzenlediği baskının ardından zorla tahliye edilen doktorlar, karşılaştıkları manzara ve yaşadıklarını anlattı.

19 Kasım 2023 Pazar 13:24A+A-

Gazze’nin batısındaki Eş-Şifa Hastanesinden zorla tahliye edilen ve İsrail bombardımanından kaçıp şehrin kuzeyinden ve merkezinden güneyine doğru ilerleyen yüzlerce yerlerinden edilmiş sivil halkla birlikte yola koyulan doktorlar ve hastalar, sonunu bilmedikleri zorlu bir yolculuğa başladı.

İşgalciler , Gazze'deki Şifa Hastanesi Yerleşkesi'nde bir poliklinik binasını bombaladı

Zorunlu tahliyenin Şifa Hastanesinin işgal askerleri tarafından kuşatıldığı ilk gün başladığını ifade eden ve adını vermek istemeyen bir acil servis doktoru, 10 gün süren kuşatma sonunda, hastaların büyük kısmı ile sığınmacıların hastaneyi tamamen boşalttığını belirtti.

Yürüyemeyen ağır yaralıların ise hastanede kaldığını aktaran doktor, “Geride kalan ağır yaralıların akıbetinin belli olmadığını” ifade etti.

Baskın sırasında yaşananlara bizzat şahit olan bir diğer doktor da, “İsrail askerlerinin Şifa Hastanesinde bulunan insanlara çok kötü davrandığını, hastaneden çıkmaları için hastaların üzerine sıcak hava püskürttüklerini, bazı hastane odalarını patlayıcılarla tahrip ettiklerini” dile getirdi.

Doktorlar, işgal askerlerinin sağlık ekiplerine, hastalara hatta çocuklara "merhametsizce" davrandığını anlattı.

HABERE YORUM KAT