1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalciler, hapishaneden çıkan Filistinlinin kutlama hazırlığı yapılan evini dağıttı
İşgalciler, hapishaneden çıkan Filistinlinin kutlama hazırlığı yapılan evini dağıttı

İşgalciler, hapishaneden çıkan Filistinlinin kutlama hazırlığı yapılan evini dağıttı

İşgal askerleri, cezaevinden çıkan Filistinlinin evinde tahliyesi sonrası kutlama hazırlığı için konulan sandalyeleri kırdı.

15 Haziran 2024 Cumartesi 14:00A+A-

İsrail işgali altındaki Batı Şeria'nın El-Halil şehrinin İdna beldesinde, işgal cezaevinde aylardır tutulan Filistinli Muhammed Hatim Beşir'in dün tahliye edilmesi sonrası evinin önünde kutlama hazırlığı yapıldı.

İşgal askerleri, Beşir'in evinin bulunduğu bölgeye baskın düzenleyerek, hapishaneden salıverilmesini kutlamak için konulan sandalyeleri kırdı.

Kutlama için yapılan hazırlıklara zarar veren işgal askerlerinin sosyal medyadan paylaşılan görüntüleri de tepkilere yol açtı.

Muhammed Hatim Beşir, işgal cezaevinde 19 aydır tutuluyordu.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırı başlattığı 7 Ekim 2023'ten bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılarda artış yaşanıyor. Batı Şeria'da 7 Ekim'den bu yana gözaltına alınan Filistinlilerin sayısı 9 bin 185'e yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail askerleri ile Filistin topraklarını gasbeden İsraillilerin saldırılarında 534 Filistinlinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

HABERE YORUM KAT