1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalciler Eli Kelepçeli Filistinliyi Katlettiler
İşgalciler Eli Kelepçeli Filistinliyi Katlettiler

İşgalciler Eli Kelepçeli Filistinliyi Katlettiler

Görgü şahitleri, şehit Hazım Dabat adındaki Filistinli gencin Tel Aviv’de tutuklandıktan sonra elleri kelepçeli bir şekilde vurulduğunu ifade ettiler.

15 Eylül 2010 Çarşamba 15:57A+A-

Dün Tel Aviv'de vurulan Filistinli genç hakkında görgü şahitlerinin verdikleri bilgi, insanlıktan nasiplenmemiş işgal polisinin Filistin halkına karşı kin ve nefretini, hak ve hukuk tanımazlığını bir kez daha ortaya koydu.

Dünkü olayda tutuklanan üç gençten biri olan Emced Şahin adındaki Filistinli genç, işgalci polisin arkadaşlarını hata ile değil, kasten vurduğunu ifade etti.

Yaşadıkları olayı anlatan Şahin şöyle konuştu: "İşgal polisi bizi tutuklayıp, ellerimizi arkadan bağladıktan sonra yere yatırdı. Bu arada arkadaşımız Hazım arkaya dönüp baktı. Bunun üzerine işgal polisi ona küfürler etmeye ve hakaretler yağdırmaya başladı. Hazım'ın ona karşılık vermesi üzerine sinirlenen polis tabancasını çıkarıp arkadaşımıza sıktı."

İşgal mahkemesi, kasten adam öldürme şüphesiyle ifadesi alınan işgalci polisi Filistinli genci kasten öldürmediğini tabancasından kendiliğinden çıkan mermiyle kasıt olmadan vurulduğunu iddia etmesi üzerine serbest bırakırken, ifadeleri alınan üç Filistinli gencin ise tutuklanmasına karar verdi.

HABERE YORUM KAT