1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail’den Gazze’ye Tank Saldırısı!
İşgalci İsrail’den Gazze’ye Tank Saldırısı!

İşgalci İsrail’den Gazze’ye Tank Saldırısı!

İşgalci İsrail yönetimine bağlı ordunun yıllardır abluka altında tutulan Gazze Şeridi’ne tank saldırısı düzenlendiği bildirildi.

09 Ekim 2017 Pazartesi 12:06A+A-

İşgalci İsrail ordusu yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze Şeridi’ne tank saldırısı düzenledi.

AA’da yer alan habere göre, işgalci İsrail ordusundan yapılan açıklamada, tank saldırısının, Gazze’den Aşkelon kenti yakınlarına akşam saatlerinde düzenlenen roket saldırısına karşılık olduğu iddia edildi.

Söz konusu roketin boş bir alana düştüğü ve herhangi bir yaralanma ya da can kaybına yol açmadığı belirtilmişti.

İşgalci İsrail’in gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını ise Gazze Şeridi’ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

İşgal ve Abluka Sürüyor

İşgalci İsrail, iki milyona yakın Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ni, Hamas’ın 2006 yılındaki seçimleri kazanmasından bu yana abluka altında tutuyor.

Doğu Kudüs ve Batı Şeria da 1967’den bu yana İsrail tarafından işgal altında tutuluyor. İnşa ettiği duvarla bu iki yeri birbirinden ayıran İsrail, Batı Şeria’da yaşayan Filistinlilerin Doğu Kudüs’e geçişini engelliyor.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te 200 bin, Batı Şeria’da ise 400 bini aşkın Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre, bu bölgelerdeki tüm Yahudi yerleşim birimleri “yasa dışı” kabul ediliyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT