1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail'den Gazze'ye Hava Saldırısı
İşgalci İsrail'den Gazze'ye Hava Saldırısı

İşgalci İsrail'den Gazze'ye Hava Saldırısı

İsrail işgal yönetimi, Gazze'den roket geldiğini iddia ederek hava saldırısı düzenledi.

02 Temmuz 2016 Cumartesi 15:03A+A-

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerini bombaladığı, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Güvenlik kaynakları ve görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları sabahın erken saatlerinde Cibaliya beldesinde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait mevzilerin yakınındaki boş araziyle Beyt Lahiya'da İslami Cihad Hareketi'ne bağlı Kudüs Seriyyeleri'ne ait bir mevziyi vurdu.

İsrail'in saldırılarında Ez-Zeytun mahallesinde bulunan Kassam Tugayları'na ait iki mevzi ve su kuyusu açma ekipmanlarını içeren bir atölye de hedef alındı. Atölye tamamen yıkılırken, çevredeki evler de zarar gördü.

Beyt Hanun beldesinde de bir zirai tesisin vurulduğu ve tesisin neredeyse tamamının yıkıldığı belirtildi. İsrail savaş uçaklarının ayrıca Gazze-Mısır sınırında yer alan Refah kentinde boş bir araziyi bombaladığı kaydedildi.

İsrail ordu sözcüsü Avichay Adraee dün gece yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in güney kesiminde Gazze sınırındaki Sderot beldesine bulunan bir binaya roket mermisi düştüğünü, olayda binanın zarar gördüğünü belirtmişti.

Gazze'den atılan rokete ilişkin ise henüz Filistinli gruplardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum