1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail'de Netanyahu hükümetine kitlesel protesto
İşgalci İsrail'de Netanyahu hükümetine kitlesel protesto

İşgalci İsrail'de Netanyahu hükümetine kitlesel protesto

İşgalci İsrail’in Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yargının yetkilerini kısıtlayan yasa teklifi ve sağ politikalarına tepki gösteren yaklaşık 40 bin kişi, başkent Tel Aviv'de toplandı.

29 Ocak 2023 Pazar 19:25A+A-

İsrail'deki sivil toplum kuruluşları, hukukçular ve yüksek teknoloji sektörleri gibi meslek gruplarının çağrısı üzerine on binlerce kişi meydanlara indi.

İsrail polisi, Tel Aviv'deki meydanlara çıkan yolları gün içinde trafiğe kapattı ve çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı. Polis, Tel Aviv'deki gösterilere yaklaşık 40 bin kişinin katıldığını duyurdu.

Tel Aviv kent merkezindeki Kaplan Caddesi'nde toplanan her yaştan binlerce gösterici İsrail bayrakları taşıdı. Göstericiler, "diktatörlüğe hayır" ve "demokrasi" sloganları attı. Göstericiler, yürüyüş yaparak dağıldı.

Tel Aviv'in dışında kuzeydeki Hayfa'da da yaklaşık 13 bin kişi, Kudüs'te de Cumhurbaşkanı Isaac Herzog'un konutunun yakınlarında binlerce kişinin katıldığı protesto düzenlendi. Kudüs'teki protesto gösterisine ana muhalefet lideri Gelecek Var Partisi Başkanı Yair Lapid de katıldı.

HABERE YORUM KAT