1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail, Gazze Saldırılarını Yoğunlaştırdı
İşgalci İsrail, Gazze Saldırılarını Yoğunlaştırdı

İşgalci İsrail, Gazze Saldırılarını Yoğunlaştırdı

Siyonist ordunun Gazze'ye yönelik saldırıları devam ediyor. Evvelki geceki saldırılarında bir Filistinli şehit edilmişti. Dün de Rafah’ı bombalayan İsrail, 2 günde 20 Filistinliyi yaraladı.

25 Şubat 2011 Cuma 15:37A+A-

Siyonist işgal uçaklarının dün gece (24 Şubat Perşembe) Gazze'nin Rafah şehrinde sivil bir aracı hedef alması sonucu 4 kişi yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirinin bildirdiğine göre, işgal uçakları dün gece (24 Şubat Perşembe) Rafah şehrinin Es-Selam mahallesinde sivil bir aracı hedef alarak birkaç füze attı.

FİEM muhabiri şunları ifade etti: "Saldırının ardından araç yanmaya başladı. Hemen olay yerine gelen ilk yardım ve itfaiye ekipleri araçtaki yangını söndürdüler. Yoldan geçerken patlamadan etkilenip yaralanan vatandaşlar da ilk yardım ekipleri tarafından Ebu Yusuf En-Neccar hastanesine kaldırıldı."

Yerel kaynaklar, araçtaki yolcuların saldırıdan kısa bir süre önce aracı terk etmeyi başardıklarını ifade ettiler.

Evvelki gece de Gazze'ye yönelik saldırılarında İsrail, bir Filistinliyi şehit etmiş, 16 Filistinliyi yaralamıştı.

***

Siyonist Kaynaklar: "Direniş Füzeleriyle Sarsıldık"

Öte yandan Siyonist işgal yönetimi yetkilileri, Filistin direniş güçlerinin dün gece attıkları iki füzenin Gazze'den 50km uzaklıktaki Bi'ru's-Saba ve Netivot beldelerine düştüğünü belirttiler.

Siyonist yetkililer devamla, Bi'ru's-Saba'da bir eve isabet eden füzelerden birinin büyük hasara neden olduğunu, füzenin etkisiyle şok geçiren dört kişinin de hastanelere kaldırıldığını söylediler.

İşgal rejimindeki ilk yardım kuruluşu Davud'un Kırmızı Yıldız'ı her türlü ihtimale karşı En-Nakab'ta alarma geçtiklerini belirtti.

Direniş güçleri Gazze savaşından beri ilk defa buraya füze atıyor. Direnişin bu kadar uzun mesafede olan bir noktayı hedef alması, işgal ordusunun son operasyonlarına bir misilleme olduğu kadar, işgal ordusunun yaptığı cinayetlerin karşılıksız kalmayacağına dair güçlü bir mesajdır da.

Gazze'ye karşı saldırılarını yoğunlaştıran işgal ordusu dün 1 kişiyi şehit etmiş 16 kişiyi de yaralamıştı.

Son olayları değerlendiren Siyonist Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom şunları söyledi: "İsrail'in Filistin güçlerinin attığı füzelere seyirci kalmaması gerekir. Hamas'ın yaptığı bu saldırılar karşılıksız kalmamalıdır. Bunlara göz yummak mümkün değil."

HABERE YORUM KAT