1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail baskın ve saldırılarının ardından Beyt Hanun'dan çekildi
İşgalci İsrail baskın ve saldırılarının ardından Beyt Hanun'dan çekildi

İşgalci İsrail baskın ve saldırılarının ardından Beyt Hanun'dan çekildi

​​​​​​​İşgalci İsrail ordusu, 24 saatten fazla süren baskın ve saldırılarının ardından Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun beldesinden çekildi.

17 Nisan 2024 Çarşamba 20:14A+A-

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Beyt Hanun'da çok sayıda evi yıkan, tarım arazilerine zarar veren ve sığınma merkezlerinden insanları alıkoyan işgalci  İsrail askerleri bölgeden çekildi.

Beyt Hanun'dan çıkabilen Filistinliler, AA muhabirine, işgalci İsrail askerlerinin beldedeki Filistinlileri alıkoyduğunu, kadınlara saldırdığını ve sığınma merkezlerindeki insanlara ateş açtığını anlattı.

İşgalci İsrail askerleri, dün Beyt Hanun'a girerek yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı bir okulu kuşatma altına almıştı. Askerlerin, okuldaki tüm erkeklerden tek tek dışarı çıkıp soyunmalarını istediği aktarılmıştı.

Beyt Hanun'daki "Mehdiye eş-Şeva" okulunun arkasında bir soruşturma merkezi kuran işgalci İsrail askerlerinin, alıkoydukları erkekleri burada sorguya çektiği belirtilmişti.

Askerlerin ayrıca kadınları da "silah zoruyla" sığınma merkezlerini terk etmeye ve Beyt Hanun beldesinin dışına çıkmaya zorladığı kaydedilmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum