1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgalci İsrail Askerleri Filistinlilere Saldırdı
İşgalci İsrail Askerleri Filistinlilere Saldırdı

İşgalci İsrail Askerleri Filistinlilere Saldırdı

İşgalci İsrail askerleri, Siyonist işgalcilerin "Yusuf makamına" girmesine tepki gösteren Filistinlilere müdahale etti, bir kişi yaralandı.

29 Ağustos 2017 Salı 10:27A+A-

İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Nablus kentinde Yahudi işgalcilerin "Yusuf makamına" girmesi üzerine gerginlik yaşandığı, İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu bir Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, bir grup Yahudi işgalci, İsrail askerlerinin korumasında Nablus kentindeki Yusuf makamına girdi. Duruma tepki gösteren Filistinlilere, askerler müdahale etti.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, olay esnasında bir Filistinli gencin gerçek mermiyle vurularak yaralandığı belirtildi. İlk yardım ekiplerince müdahale edilen gencin daha sonra hastaneye kaldırıldığı aktarıldı.

Yahudiler, Batı Şeria'nın Nablus kentinde bulunan "Yusuf makamında", Hazreti Yusuf'un kabri olduğuna inanıyor. Ancak birçok arkeolog söz konusu kabrin sadece birkaç asır geçmişi olduğunu kaydederek, bu inancın doğru olamayacağını, kabrin Yusuf ed-Duveykat isimli bir Müslüman'a ait olduğunu ifade ediyor

  

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT