1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Ordusu Bir Köyü Yıktı
İşgal Ordusu Bir Köyü Yıktı

İşgal Ordusu Bir Köyü Yıktı

İşgal güçleri dünyanın sessizliğinden cesaret alarak Filistinlilerin köylerini bir bir yıkıyor. Hamas, köylüleri yıkımlara karşı direnişe çağırdı.

24 Kasım 2010 Çarşamba 17:02A+A-

Siyonist işgal askerlerinin himayesinde hareket eden Siyonist yıkım ekibi işgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde kurulmuş olan Mtsuwar Yahudi yerleşkesini genişletmek amacıyla bugün sabah erken saatlerde kuzey Ağvar'daki Ebu'l-Acac köyünü buldozerlerle yıktı.

Görgü şahitleri, işgalci yıkım ekibinin yıllardır bölgede ikamet eden ve hayvancılıkla geçinen Âl Ed-Dais aşiretine mensup çobanların kaldığı 30 kadar yeri yerle bir ettiğini ifade ettiler.

Yerel kaynaklar da işgal buldozerlerinin bölgede bulunan bedevilere ait evleri her taraftan kuşattıklarını belirterek, onlar yıkım işini yaparken işgal askerlerinin de bölgeyi ablukaya aldıklarını ve burada ikamet eden bedevilerden bölgeyi derhal terk etmelerini istediklerini dile getirdiler.

Söz konusu bölge Siyonist gaspçıların da saldırısına defalarca maruz kalmış, bedevilerin hayvanları ve suları telef edilmişti.

Diğer taraftan yine bugün Selfit şehrine bağlı Karave Beni Husam köyüne giren işgal askerlerinin tarlalarında çalışan Filistinlilere saldırıp, köy meclis başkanını kaçırdıkları gibi, tarım arazilerini de getirdikleri buldozerlerle tahrip ettikleri belirtildi.

Hamas: "İşgal Rejimi Filistin Köylerini Yıkarak Gerçekleri Değiştiremez"

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyonist işgal ordusunun bugün sabah nüfusu bini bulan Ebu'l-Acac köyüne karşı yaptığı tecavüzleri şiddetle kınadı.

Hamas hareketi işgalcilerin bugün (24 Kasım Çarşamba) yaptığı yıkım üzerine yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan açıklamada Hamas şunları ifade etti: "Siyonist işgal rejiminin bu ırkçı cinayeti onun Filistin halkına karşı yıllardır sürdürdüğü etnik temizlik politikasının bir halkasıdır. İşgal rejimi kurulduğu ilk günden bu yana Filistin halkını doğduğu, büyüdüğü, havasını teneffüs ettiği, hayvanlarını otlattığı, ekinini biçtiği topraklardan çıkarmayı bir politika haline getirmiştir."

Filistinli köylülerden kendilerini yurtlarından çıkarmak isteyen işgal rejimiyle onun askeri kurumlarına karşı direnmelerini isteyen Hamas, bütün Filistin halkından da Ebu'l-Acac halkıyla dayanışma içinde olmalarını, bunun yanında 45 köyü daha hedef alan işgal rejimine de karşı durmalarını istedi.

Hamas hareketi yaptığı açıklamanın devamında Arap Birliği ile Birleşmiş Milletlerden işgal rejiminin ırkçı uygulamalarına karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini istedi.

HABERE YORUM KAT