1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal Güçleri "Özgürlük-2" Gemisine Müdahale Etti ve Yolcularını Gözaltına Aldı
İşgal Güçleri "Özgürlük-2" Gemisine Müdahale Etti ve Yolcularını Gözaltına Aldı

İşgal Güçleri "Özgürlük-2" Gemisine Müdahale Etti ve Yolcularını Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (10 Temmuz Salı) Gazze Limanı'ndan Akdeniz'e açılan "Özgürlük-2" gemisine müdahale ederek yeni bir korsanlık gerçekleştirdi ve gemide bulunan sekiz kişiyi gözaltına aldı.

10 Temmuz 2018 Salı 23:04A+A-

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'taki sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, İsrail donanmasının bugün içinde sekiz kişi bulunan Filistinlilere ait bir tekneyi durdurduğunu söyledi.

Adraee, teknede yapılan aramadan sonra yolcuların ve teknenin işgal ordusunun Aşdod Limanı'ndaki üssüne götürüleceğini bildirdi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü ve Ablukayı Kırma Yüksek Heyeti Hukuk Komitesi, işgal güçlerinin "Özgürlük-2" gemisine müdahale ederek hasta, yaralı ve öğrencilerden oluşan sekiz yolcuyu gözaltına almasını kınadı.

Komite, geminin amacının Gazze halkının yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek olduğunu belirterek, 12 yıldır Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın insanlığa karşı işlenmiş suç seviyesine ulaştığını ifade etti.

Bildiride, işgal güçlerinin gemiye saat 15:40 civarında Gazze Şeridi sahilinden 12 mil uzaklıkta müdahale ettiği açıklandı.

Ablukayı Kırma Hareketi de daha önce yaptığı açıklamada, bu sabah Gazze Limanı'ndan hareket eden gemiyle irtibatın kesildiğini bildirdi.

FİEM

HABERE YORUM KAT