1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. İşgal devleti İsrail'in Cenin'deki saldırıları sürüyor…
İşgal devleti İsrail'in Cenin'deki saldırıları sürüyor…

İşgal devleti İsrail'in Cenin'deki saldırıları sürüyor…

İsrail işgal rejiminin özel birliklerine mensup bir ekip tarafından, Cenin'de bugün düzenlenen baskında 4 gencin hayatını kaybettiğini, bunlardan ikisinin direniş komutanlarından olduğu açıklandı.

16 Mart 2023 Perşembe 20:24A+A-

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada işgal güçlerinin yaptığı baskından sonra 4 kişinin naaşının sağlık merkezlerine ulaştırıldığı, ayrıca 18 kişinin de gerçek mermiyle yaralandığının tespit edildiği duyuruldu.

Yerel kaynaklar tarafından verilen bilgilerde hayatını kaybedenlerden birinin Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'nın komutanlarından Yusuf Şureym (29 yaşında), birinin İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı durumundaki Kudüs Tugayları komutanlarından Nidal Hazim (28 yaşında) olduğu, üçüncü şehidin Luey Ez-Zuğeyr (37 yaşında) dördüncü kişinin de Ömer Avvadin (16 yaşında) isimli bir genç olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin baskın düzenlemelerinden sonra ateş ettikleri, bunun üzerine çatışma çıktığı ve işgalcilerin üç kişiyi katlettikleri, birçok kişiyi de gerçek mermilerle yaraladıkları belirtildi.

Çatışmalardan sonra işgal ordusunun baskın düzenleyen ekibin dışarı çıkmasını sağlamak amacıyla bölgeye takviye güçler gönderdiği haber verildi.

Gelişmelerin devam ettiği bildirildi.

HABERE YORUM KAT