1. HABERLER

  2. HABER

  3. İrtica(!) Bildirilerinden Bugüne MGK
İrtica(!) Bildirilerinden Bugüne MGK

İrtica(!) Bildirilerinden Bugüne MGK

Yılın son Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapıldı. Toplantıdan sonra yayınlanan bildiride 4'üncü Ve 5'inci maddeleri dikkat çekti.

31 Aralık 2014 Çarşamba 15:24A+A-

Yıllarca İrticayla mücadele adı altında dindar halka yönelik baskıcı kararlara imza atan MGK'nın son toplantısında yayınlanan 4. Madde de, 

“Son zamanlarda, özellikle Avrupa'da, göçmenlere ve Müslümanlara karşı ırkçı ve İslam düşmanı hareketler; cami kundaklama, saldırı, taciz gibi eylemler ve nefret suçlarındaki artış, kaygı verici bir gelişme olarak ele alınmıştır.” denilerek Müslümanlara ve İslam'a yönelik hareket ve saldırıların kaygı verici olduğu belirtildi.

Böyle bir maddenin MGK bildirisine yansıması dikkat çekici bulunurken ayrıca MGK tarihinde de bir ilk olma özelliği taşıyor.

Öte yandan son madde de ise israili direk kınayan bir maddeye de yer verilerek şöyle denildi:

“5-israil'in İslam dininin kutsal mekanlarına yönelik menfur saldırıları ve insan hakları ihlalleri şiddetle kınanmış; Filistin devletinin tanınması yolunda uluslararası alanda kaydedilen gelişmeler memnuniyetle karşılanmıştır."

DoğruHaber

HABERE YORUM KAT

2 Yorum