1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Irkçı Provokatörler Bu Kez de Koronayı Kullanıyor!
Irkçı Provokatörler Bu Kez de Koronayı Kullanıyor!

Irkçı Provokatörler Bu Kez de Koronayı Kullanıyor!

Her fırsatta Suriyeli düşmanlığı yapan ırkçı provokatörler yine iş başında! Bu kez de Gaziantep’teki korona vakalarını Suriyelilere bağlayarak halkı mültecilere karşı kışkırtmaya çalışıyorlar.

27 Mayıs 2020 Çarşamba 14:52A+A-

Gaziantep’teki korona vakalarını abartarak Suriyelilere bağlamaya çalışan ırkçı provokatörler sosyal medyada yine kışkırtıcı faaliyetlere başladı. Mülteci düşmanlığını körüklemeye çalışan ırkçı provokatörlerin yalanlarına dikkat çeken Gaziantep Valiliği ise bir açıklama yaparak ağızlarının payını verdi.

Valilikten yapılan açıklamada, salgın süreciyle bazı haber ve paylaşımlara işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

"Son zamanlarda ilimizde pandemi süreciyle ilgili yapılan haber ve paylaşımlarda kaynağı belli olmayan ve gerçeklerle örtüşmeyen vaka sayılarına yer verilmektedir. Söz konusu haber ve paylaşımların devam etmesi halinde bu haber ve paylaşımları yapan kişi ve kurumlar halkında vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk etmeleri nedeniyle adli ve idari işlem uygulanacaktır."

"Toplam Suriyeli vaka sayısı 3 kişi"

Öte yandan Vali Davut Gül de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla konu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gül, Twitter hesabından kendisine ulaşarak, vakaların kentteki Suriyelilerden kaynaklandığı iddiasında bulunan bir kişiye verdiği yanıtta, "Sizleri tenzih ediyorum ama maalesef bazı art niyetli kişiler toplumumuzda oluşan birlik beraberlik duygusunu zayıflatmak için çeşitli meseleleri provoke etmek istiyorlar. Bu konuda sizlere de yanlış bilgi verilmiş olabilir. İlimizde toplam Suriyeli vaka sayısı 3 kişidir." ifadesini kullandı.

  

HABERE YORUM KAT

1 Yorum