1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. İranlı Mustafa Sandal küstahlığa devam ediyor!
İranlı Mustafa Sandal küstahlığa devam ediyor!

İranlı Mustafa Sandal küstahlığa devam ediyor!

İran göçmeni bir aileye mensup Mustafa Sandal, Arap turistlerin Türkiye’ye gelmemesine yönelik provokatif paylaşımlar yapıyor.

19 Eylül 2023 Salı 00:37A+A-

YAHYA FIRAT / HAKSÖZ-HABER

Türkiye’de sığınmacılara karşı yapılan ırkçı söylem ve saldırılar artarak devam ediyor. Bu çirkin saldırılar artık sığınmacılarla sınırlı kalmıyor, turistlere de sirayet etmiş durumda.

Başını seküler kesimin çektiği ırkçı güruhun siyasetçisi, akademisyeni, gazetecisi, sanatçısı bu rezilliği körüklemeye devam ediyor.

Bunlardan biri de İran göçmeni bir aileye mensup olan ırkçı Mustafa Sandal. Kendisi de göçmen olmasına rağmen sığınmacılara karşı kin kusuyor ve ırkçılık yapıyor.

Sürekli sığınmacı karşıtı provokasyonlar yapan İranlı Mustafa Sandal, son olarak ırkçı-faşist Ümit Özdağ’a yakın sitelerin “Araplar, ‘Türkiye’ye gitmiyoruz’ temalı boykot çalışması başlattı” paylaşımını alıntılayarak, “Bu boykotun sonuna kadar arkasındayım, Gelmeyin!” diye alçakça bir paylaşım yaptı.

Kendi ailesi de sonradan bu topraklara gelmesine rağmen ırkçı saiklerle Arap turistlere karşı nefretini ortaya saçıyor.

 

 

Yargının bu türden ırkçı-faşis söylemlerle kitleleri kin ve nefretle kışkırtmaya matuf provokasyonları yakın takibe alması gerekiyor. Magazin figürlerinin dahi ayrımcı-ötekileştirici düşmanlık iklimi oluşturmak üzere misyon üstlendiği bu tehlikeli gidişat kesinlikle hafife alınmamalıdır. Sırf Arap ve Müslüman olduğu için turistlere bile nefret yöneltmek üzere fırsat kollayan pop kültürün, magazin dünyasının basit dansörlerine, şarkıcılarına hukuk namına artık “dur” denmesi gerekiyor. 

Çünkü magazin dünyasındaki bu gibi kişilerin çok çok parası, şöhreti, sermayesi varsa da ruhu yok, insanlıktan nasibi yok maalesef. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

7 Yorum