1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. İran'da Traktör Futbol Takımın 7 Taraftarına Gözaltı
İran'da Traktör Futbol Takımın 7 Taraftarına Gözaltı

İran'da Traktör Futbol Takımın 7 Taraftarına Gözaltı

İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zülfikari, Tebriz'de cuma günü oynanan Traktör-İstiklal futbol maçı sonrasında 7 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

03 Kasım 2019 Pazar 15:03A+A-

İranlı Öğrenciler Haber Ajansına (ISNA) göre, Traktör-İstiklal futbol maçında "futbol dışı atılan bazı sloganlarla" ilgili soruyu İran İçişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Zülfikari, "Şu ana kadar futbola uymayan davranışlarda bulunan sadece 7 kişi gözaltına alındı ki söz konusu davranışta bulunanların sayısı çok azdı" şeklinde cevapladı.

Yargı ve istihbarat birimlerinin pankart açan 3-4 kişinin peşinde olduğunu dile getiren Zülfikari, pankartın içeriği ve gözaltına alınan taraftarların hangi takımı desteklediği ve sloganları hakkında bilgi vermedi.

İran'da en çok Türk taraftarı bulunan Traktör ile ülkenin önde gelen futbol takımlarından İstiklal'in cuma günü karşı karşıya geldiği derbi maçında bazı Traktör taraftarları, Türkiye lehine sloganlar atıp Barış Pınarı Harekatı'na destek gösterisinde bulunarak asker selamı vermişti. Bazılarının da rejim aleyhtarı pankart açıp sloganlar attığı iddia edilmişti.

AA

HABERE YORUM KAT