1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. İRAN

  4. İran, ABD Üzerinden İsrail’i Uyarmış
İran, ABD Üzerinden İsrail’i Uyarmış

İran, ABD Üzerinden İsrail’i Uyarmış

Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail'in, Suriye'nin Kuneytra kentindeki Hizbullah devriye aracına düzenlediği saldırı sonrasında, ABD üzerinden İsrail’i uyardıklarını açıkladı.

27 Ocak 2015 Salı 22:38A+A-

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail'in, Suriye'nin Kuneytra kentindeki Hizbullah devriye aracına düzenlediği saldırı sonrasında, ABD üzerinden İsrail’i uyardıklarını açıkladı.

İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre; İsrail saldırısında ölen İranlı General Muhammed Ali Allahdadi ve Hizbullah üyelerini anma töreninde konuşan Abdullahiyan, "İsrail’in saldırısından sonra diplomatik kanallar yoluyla ABD’ye mesaj gönderdik. Bu mesajda Siyonistlerin, İran’ın kırmızı çizgilerini aştığını bildirdik" dedi.

Abdullahiyan, "Amerikalılar'a, siyonist rejim yetkililerinin bu girişimin sonuçlarını beklemeleri gerektiğini söyledik" ifadelerini kullandı.

Devrim Muhafızları Ordusu'nun üst düzey komutanlarının yer aldığı anma törenine katılanlar arasında, İran'ın özel kuvvetler birimi Kudüs Ordusu Komutanı Kasım Süleymani de yer aldı.

İsrail'in, Suriye-İsrail sınırındaki Kuneytra kentinde devriye gezen Hizbullah konvoyuna 18 Ocak’ta düzenlediği hava saldırısında, İran Devrim Muhafızları komutanlarından Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi, Hizbullah'ın üst düzey komutanlarından Muhammed İsa ve eski Hizbullah komutanlarından İmad Mugniye’nin oğlu Cihad Mugniye’nin de aralarında bulunduğu 6 Hizbullah üyesinin öldüğü duyurulmuştu.

İran Devrim Muhafızları ise saldırıda hayatını kaybedenler arasında Devrim Muhafızları komutanlarından Tuğgeneral Muhammed Ali Allahdadi’nin de olduğunu bildirmişti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum