1. HABERLER

  2. HABER

  3. "İnternet Andıcı"nda AK Parti Müdahil
İnternet Andıcında AK Parti Müdahil

"İnternet Andıcı"nda AK Parti Müdahil

İnternet Andıcı Davası'nda, önemli gelişme... AK Parti'nin davaya müdahil olma talebi mahkemece kabul edildi.

19 Aralık 2011 Pazartesi 18:39A+A-

Ak Parti, davaya müdahil olma talebinde bulundu. Mahkeme, suçtan zarar görme ihtimalini dikkate alarak bu talebi kabul etti.

İnternet Andıcı'nın hazırlandığı ileri sürülen tarihte, Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi'nde şube müdürü olarak görev yapan Emekli Albay Cemal Gökçeoğlu, emri Dursun Çiçek'ten aldıklarını kabul etti.

43. Duruşma Görüldü

Hükümet aleyhinde kara propaganda yapmak amacıyla, Genelkurmay bünyesinde kurulduğu belirtilen internet sitelerine ilişkin görülen davaya Silivri'de devam edildi.

29 sanığın silahlı terör örgütü kurmak ve darbe planlamaktan yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, tutuklu sanıklardan Eski Birinci Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Hasan Iğsız'ın aralarında olduğu 15 sanık hazır bulundu.

Nusret Taşdeler Yine Yoktu

GATA'da tedavi gören EDOK Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler ile yurtdışına kaçan emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı ise duruşmaya katılmadı.

Ak Parti Davaya Müdahil Oldu

Davanın 43'üncü duruşmasına, Ak Parti adına katılan Avukat Muammer Cemaloğlu, müdahil olma talebinde bulundu.

Sanıklar ve avukatları talebe karşı çıktı.Ancak Savcı, Ak Parti'nin suçtan zarar görme ihtimali bulunduğundan katılma talebinin kabul edilmesi yönünde görüş bildirdi.

AK Parti Avukatları Sanıklara Soru Sorabilecek
Mahkeme verdiği ara kararda, Ak Parti'nin İnternet Andıcı Davası'na müdahil olarak katılma talebini kabul etti.

Böylece bundan sonraki duruşmalara Ak Parti adına katılan avukatlar, davanın bir tarafı olarak sanıklara soru sorabilecek, davanın bütün aşamalarında yer alabilecek.

Duruşmada daha sonra, İnternet Andıcı'nın hazırlandığı ileri sürülen tarihte Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi'nde şube müdürü olarak görev yapan Emekli Albay Cemal Gökçeoğlu sorgulandı.

Gökçeoğlu: Emri Dursun Çiçek Verdi

Cemal Gökçeoğlu, andıcı hazırlama emrini o tarihte Bilgi Destek Daire Başkanlığı'na vekalet eden Albay Dursun Çiçek'in verdiğini anlattı.

Gökçeoğlu, "Dursun Çiçek yayınlanması emrini verdi, ben de emir -komuta zinciri içinde emre uydum" dedi.

Bu arada, Silivri'deki büyük duruşma salonunda yeni bir düzenleme yapıldı. Sanıklarla izleyiciler arasına bariyer konuldu.

TRT 

HABERE YORUM KAT