1. HABERLER

  2. HABER

  3. İlhan Cihaner İşbaşı Yapıyor...
İlhan Cihaner İşbaşı Yapıyor...

İlhan Cihaner İşbaşı Yapıyor...

Yargıtay tarafından tartışmalı bir kararla tahliye edilen Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner görevine başladı.

23 Haziran 2010 Çarşamba 11:55A+A-

Yargıtay 11. Ceza Dairesi tarafından tahliye edilen Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, görevine başladı.

Ankara'dan makam aracı ile kente gelen Cihaner'i, bir grup vatandaş taşıdıkları Atatürk posterleri ve Türk bayraklarıyla Erzincan-Sivas kara yolunun 13. kilometresindeki bir dinlenme tesisinde karşıladı.
Karşılamaya gelenlerle bir süre sohbet eden Cihaner, gösterdikleri ilgi nedeniyle dinlenme tesisine gelenlere teşekkür etti.

Erzincan Adliyesine gelen Cihaner'i burada da yine bir grup tarafından karşılandı.

Bir gazetecinin ''Efendim 5 ay sonra görevinize başladınız, düşüncenizi alabilir miyiz?'' sorusuna Cihaner, ''Nerede kalmıştık?'' şeklinde yanıtladı.

Cihaner, makamına geçerek görevine başladı.
Bu arada, Adliye binası önünde bekleyen bir grup, Valilik binası çatısında tadilat ve onarım çalışması yapan işçilerin yuhaladığını iddia ederek, duruma tepki gösterdi.

CİHANER'LE İLGİLİ TUHAF DURUM

Yargıtay 11. Ceza Dairesi'nin kararıyla tahliye edilen Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in görevine başlaması tuhaf bir durum oluştu.

Cihaner kendisini tutuklayan özel yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği ile Erzincan ilindeki terör ve çete suçlarına ilişkin soruşturmalarında muhatap olacak.

Bu yüzden Cihaner'in görevini yürütürken Erzurum Başsavcı Vekilliği ile yeni sorunlar yaşanabileceği belirtiliyor. Cihaner kendisi aleyhine raporlar tutan ve bazı görevlileri kendi aleyhine ifade veren Erzincan Emniyet Müdürlüğü'nün de adli görevler açısından amiri konumunda olacak. İlhan Cihaner tahliye olduktan sonra bir gazeteye yaptığı açıklamada tayin isteyebileceğinin sinyalini vermişti.

(Cihan)

HABERE YORUM KAT